Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia

ETC pravila

Share

Cofius
'ајдук
'ајдук

Re: ETC pravila

Post  Cofius on Wed Mar 06, 2013 2:37 pm

Stavrogin wrote:Zanimljive izmene AC-a

Beastmen (2650p, +1 power dice, -10%)
Jel ovo znaci da Beastmeni (i TK koliko videh) automatski dobijaju +1PD ili mogu da imaju +1 na dozvoljen 1?

Misl.

Sve armije, pored winds of magic, mogu da generisu +2PD i +2DD, Bistmeni 3PD/2DD...

Stavrogin
'ајдук
'ајдук

Post  Stavrogin on Wed Mar 06, 2013 5:13 pm

Skapirah-iz nekog razloga mi nisu bili ucitani znaci interpunkcije pa mi bese nejasno.
I dalje mi smesno za skinlove/gnoblare.

@Vaso-sad znam na koji si kombo mislio
Ja sam teo da kazem da ti MoN i Chaos Armor daju isto sto i Glitering Scales+Scaly Skin
Doduse nisam pored kompa da uporedim cene.

killiox
'ајдук
'ајдук

Post  killiox on Wed Mar 06, 2013 5:42 pm

bacanje poena na Glitering Scales,ima mnogo pametnijih stvari u igri od toga i kao sto rekoh ne treba meni Scaly Skin...

kgkid
Харамбаша
Харамбаша

Post  kgkid on Wed Mar 06, 2013 6:34 pm

Za skinkove, to zapravo znaci maximum toliko jedinica skinkova manjih od dvadeset modela. Jedinice vece od dvadeset modela ne ulaze u taj maksimum. To je sve.

Well f--ckin stop doin' it then, ya evil bastard!

Stavrogin
'ајдук
'ајдук

Post  Stavrogin on Thu Mar 07, 2013 7:25 am

Dada, skapirah i malopre kad Cofius pomenu
Iz nekog meni nepoznatog razloga scribd mi nije ucitao interpunkciju pa mi je bilo konfuzno.

killiox
'ајдук
'ајдук

Post  killiox on Fri Dec 06, 2013 8:48 pm

Posto je standardni sajt za ETC pao iz nekog razloga evo link ka draft-u 1 za 2014:
https://www.dropbox.com/s/9urpdtq2papitrd/First%20Draft%20Rulepack%20for%20ETC%20WFB%202014.docx

Dimco
'ајдук
'ајдук

Post  Dimco on Fri Dec 06, 2013 9:25 pm

Limit je povećan na 60 modela po jedinici...znači moram da ofarbam još slejvova...
Pacovi su izgubili dosta ograničenja i izgledaju dosta jače jedino se postavlja pitanje između izbora top/hpa.

Cofius
'ајдук
'ајдук

Post  Cofius on Fri Dec 06, 2013 9:39 pm

Koliko mogu da primetim, dosta je blazi comp...

MarkoQuas
'ајдук
'ајдук

Post  MarkoQuas on Fri Dec 06, 2013 9:41 pm

Ja nesto nisam fan ovog drafta..

Dimco
'ајдук
'ајдук

Post  Dimco on Fri Dec 06, 2013 10:10 pm

Samo nek menjaju. Meni se svaka ovakva globalna promena restrikcija dopada jer nas tera da menjamo liste a samim tim je zanimljivije igrati.

Cofius
'ајдук
'ајдук

Post  Cofius on Fri Dec 06, 2013 10:39 pm

Dimco wrote:Samo nek menjaju. Meni se svaka ovakva globalna promena restrikcija dopada jer nas tera da menjamo liste a samim tim je zanimljivije igrati.
+1, samo me brinu promene zbog tebe, dok se ponovo uigras ima glava da nam poludi Twisted Evil 

Dimco
'ајдук
'ајдук

Post  Dimco on Fri Dec 06, 2013 10:41 pm

Cofius wrote:
Dimco wrote:Samo nek menjaju. Meni se svaka ovakva globalna promena restrikcija dopada jer nas tera da menjamo liste a samim tim je zanimljivije igrati.
+1, samo me brinu promene zbog tebe, dok se ponovo uigras ima glava da nam poludi Twisted Evil 
lol! 

Stavrogin
'ајдук
'ајдук

Post  Stavrogin on Fri Dec 06, 2013 11:15 pm

Draft 1 wrote:Monsters (Beastman) cost 100 points less each one
Konacno su za Zveri smanjili magije i pojacali Monstere jeej Very Happy 

Vampire su ogranicili na jedno vristanej ako imaju Lorda-to boli.
I kod Warriora demon princa-bas su direktno isli protiv nekih comboa.

killiox
'ајдук
'ајдук

Post  killiox on Sat Dec 07, 2013 9:47 am

Heh...
Reci slobodno da u prevodu pise da je DM-u zabranjeno da leti i u sustini tesko moze da bude nurgle.
Uz jos malo modifikacije mogu slobodno da napisu da ETC zabranjuje DM kao da je specijalni karakter.
Nije kao da nisam navikao na to...

Dimco
'ајдук
'ајдук

Post  Dimco on Sat Dec 07, 2013 9:49 am

Znači po ovim restrikcijama igramo od danas?
Da sednem da prepravim listu.

kgkid
Харамбаша
Харамбаша

Post  kgkid on Fri Dec 13, 2013 12:05 pm

DRAFT 2 za ETC2014

MAXA
'ајдук
'ајдук

Post  MAXA on Tue Oct 28, 2014 8:30 pm

The Wyrmlance
(Mounted Character Only)
The bearer has +2 strength on the charge when mounted. In addition, once per game, the model wielding the Wyrmlance may make a breath attack from the tip of the lance at strength 3 provided that he is not in close combat. Further more all attacks made by the Wyrmlance count as flaming attacks.

1. Izvini Vaso Smile
2. Da li ima pravo da ga koristi ako nije u direktnom kontaktu sa neprijateljskom jedinicom, a njegova jedinica jeste?
3. Ako ja razumem poslednju recenicu i napadi koji nisu breath attack su takodje flaming. Da li je to ispravno?

killiox
'ајдук
'ајдук

Post  killiox on Tue Oct 28, 2014 8:39 pm

Smile
Nema pravo da ga koristi kao breath weapon kada je u kontaktu(on je u jedinici koja je u fajtu tako da je i on po definiciji) tako da nema pravo na 2D6 u kontaktu ali su svi njegovi napadi jesu vatreni...
Inace nije bitno igracemo ponovo Smile
Ali kada citam ovo cini mi se da on ima vatrene napade samo u jurisu posto lance ne moze da se koristi osim tada?

Cofius
'ајдук
'ајдук

Post  Cofius on Wed Oct 29, 2014 4:17 pm

killiox wrote:Smile
Nema pravo da ga koristi kao breath weapon kada je u kontaktu(on je u jedinici koja je u fajtu tako da je i on po definiciji) tako da nema pravo na 2D6 u kontaktu ali su svi njegovi napadi jesu vatreni...
Inace nije bitno igracemo ponovo Smile
Ali kada citam ovo cini mi se da on ima vatrene napade samo u jurisu posto lance ne moze da se koristi osim tada?

Kaze "Further more all attacks made by the Wyrmlance count as flaming attacks." iz toga izvalcim da samo u jurisu karakter ima flejming napade, jer kako si i sam rekao lens ne mozes koristiti u rundama posle prve...

killiox
'ајдук
'ајдук

Post  killiox on Wed Oct 29, 2014 4:37 pm

Mada moram da priznam da to zvuci malo glupo ali opet kod bretonije ako nema jurisa poprilicno si ga ugasio. Koliko to kosta?

Cofius
'ајдук
'ајдук

Post  Cofius on Wed Oct 29, 2014 4:58 pm

killiox wrote:Mada moram da priznam da to zvuci malo glupo ali opet kod bretonije ako nema jurisa poprilicno si ga ugasio. Koliko to kosta?

Meni Vaso zvuci bas kako i treba, jer on nosi magican lens, a lens je ne moguce koristit osim u jurisu, prsa u prsa ne mozes da koristis nesto sto je dugacko sest miliona metara (:

MAXA
'ајдук
'ајдук

Post  MAXA on Wed Oct 29, 2014 8:22 pm

Cofius wrote:
killiox wrote:Mada moram da priznam da to zvuci malo glupo ali opet kod bretonije ako nema jurisa poprilicno si ga ugasio. Koliko to kosta?

Meni Vaso zvuci bas kako i treba, jer on nosi magican lens, a lens je ne moguce koristit osim u jurisu, prsa u prsa ne mozes da koristis nesto sto je dugacko sest miliona metara (:

Meni Vaso zvuci logicno da se neko brine za svoju 4+ regeneraciju, ali ovi sto se sekiraju za svojih 6+ Twisted Evil

Salu na stranu ovako kaze:
Bretonnia book page 60

"Bretonnian character equipped with normal lance and magic weapon will always use their lance when charging and then use the magic weapon in second and subsequent turns of a close combat. A character armed with a magic lance will always use it (including in subsequent combat rounds)"

Ovo sad komplikuje stvar oko mog maca koji nosi lord Sad
U stvari ako nosi samo magicni mac mora njega da koristi Smile nema s cim drugim da se bori cheers

Cofius
'ајдук
'ајдук

Post  Cofius on Wed Oct 29, 2014 10:10 pm

MAXA wrote:
Cofius wrote:

Meni Vaso zvuci logicno da se neko brine za svoju 4+ regeneraciju, ali ovi sto se sekiraju za svojih 6+ Twisted Evil

Salu na stranu ovako kaze:
Bretonnia book page 60

"Bretonnian character equipped with normal lance and magic weapon will always use their lance when charging and then use the magic weapon in second and subsequent turns of a close combat. A character armed with a magic lance will always use it (including in subsequent combat rounds)"

Ovo sad komplikuje stvar oko mog maca koji nosi lord Sad
U stvari ako nosi samo magicni mac mora njega da koristi Smile nema s cim drugim da se bori cheers

Tako je Maxo, samo nemoj lens da mu pazaris i tuces macem od prve runde kombata...

A sto se tice mojih briga (: jedva cekam da se ponovo pogledamo na bojnom polju da vidim kako resavas moju GG-u Twisted Evil

MAXA
'ајдук
'ајдук

Post  MAXA on Wed Feb 04, 2015 10:01 pm

Izasao je AR 2.5
Sto se tice Bretonije prakticno moze da uzme samo Zelenog i 100 poena ako ja ovo dobro tumacim. Malo je cini mi se trapavo napisano Shocked

kgkid
Харамбаша
Харамбаша

Post  kgkid on Thu Feb 05, 2015 12:27 am

Cuj, malo... Cekam da vidim bretonca koji kaze, neka ja sam izveo lsitu bez ijednog choice! Ne treba mi 100 poena... Very Happy

Sponsored content

Post  Sponsored content Today at 12:33 pm

Current date/time is Sat Dec 03, 2016 12:33 pm