Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia

Dnevnik Kapetana Jankovica

Share

TheMarko
Јатак
Јатак

Dnevnik Kapetana Jankovica

Post  TheMarko on Mon Aug 01, 2011 3:55 pm

11.06. 2011.
Dovraga, vec treci put me zaobilazi unapredjenje. Vec treci put dolazi neko grofovsko kopile sa svojim napuderisanim nosem i sacicom vojske, i pred mojim ocima uzima MOJ cin majora. Ovako nece moci jos dugo.

14. 06. 2011.
Resio sam da napustim sluzbu, cuo sam da u nekom gradu Mordhajmu moze da se zaradi puno para vrlo brzo. Tako cu moci da unajmim sebi cetu macevalaca, pa ce me valjda onda primetiti neko.

15. 06. 2011.
Uspeo sam da ubedim nekoliko ratnika iz dve jedinice da podju sa mnom. Tu su dva stamena momka, odlicna macevaoca, iz moje stare jedinice, zatim dvojica garavih strelaca iz jedinice puskasa, narednik iz jedinice halberdira, tvrdoglavi desetar iz carske garde koji je napustio svoju jedinicu jer nisu hteli da mu prime brata, kojeg je doveo sa sobom, pod uslovom da obojica dobiju odgovarajuce cinove, sto sam im i ucinio, i na kraju moj stitonosa kog sam hteo da otpustim, ali on nije hteo ni da cuje, pa sam ga poveo iako ne ume ni da drzi mac kako treba. Sto imam para, ulozicu u nesto opreme, i uz Bozju pomoc prekosutra krecemo put Mordhajma.

20. 06. 2011.
Nakon dugog puta, konacno smo stigli. Ovo je mesto leglo razvrata i prljavstine, ali izdrzacemo. Jos uvek trazimo neki trajniji smestaj, a do tada spavamo po dvoristima napustenih kuca.

22. 06. 2011.
Danas smo po prvi put krenuli u lov na "kamenje". Nasli smo 3 komada i krenuli natrag u bazu. Tri kamena koje smo nosili smo, ja i moja dva sampiona, kako sam poceo da ih zovem, podelili medju sobom, ali je bandoglavi Jovan svoj dao mladjem bratu da bi se ovaj osecao vazan. Tad se pred nama stvorila grupa patuljackih ubica zmajeva. Znali smo da nece biti milosti, pa smo pripucali po njima ne bi li ih oterali. Gadna greska, svaki od njih sam samcijat moze da se nosi sa zmajem, a kamo li sa boranijom poput nas. Tuca nije dugo trajala, i nekim cudom sve smo patuljke izbacili iz stroja i nasli dva "kamena" koja su oni nosili, ali smo u borbi izgubili sampiona halberdira i mladjeg brata drugog sampiona. Jedan od strelaca je popio jak udarac u glavu, i jedva se opasuljio nakon bitke. "Kamenje" koje su nosili nasi, iako smo tela pronasli, nismo nasli. Dok smo tragali za telima palih i plenom nasli smo jos 3 "kamena" i uz 3 koja smo vec imali, to je bila pozamasna kolicina od 6 komada, od kojih smo nasli kupce za 5. Vec po povratku, ispred mehane gde smo jeli i pili, cekalo je mnostvo momaka koji su cekali priliku da se pokazu, i jednog smo primili da "popuni" upraznjeno mesto nizeg oficira, dok za drugo, mesto viseg oficira, moracu da se pomucim.

23. 06. 2011.
Imao sam srece iz drugog puta. Prvo sam nasao jednog dezertera iz vojske, i umalo nisam potegao mac na njega, ali pola sata kasnije, video sam jednog porucnika koji nije bio siguran da li ce sa nama ili ne, pa je krenuo 3 dana kasnije, i upravo pristigao u ovaj pogani grad. Ponovo smo kompletni. Macevaoci su mi se zalili da imaju manjak opreme, pa sam im, posto drugo nisam nasao, kupio jos po jedan mac. Veceras sam okacio i oglas, posto sam cuo da i tako mogu da se zarade dobre pare.

26. 06. 2011.
Danas smo uocili lepo mesto za skupljanje kamenja. Na nasu nesrecu, isto mesto je pronasla jos jedna grupa avanturista zeljna slave i bogatstva. Nakon krace carke, izvukli su deblji kraj i pobegli glavom bez obzira ostavivsi nama i slavu i bogatstvo. Na zalost, opet smo imali zrtava. Novi porucnik je stradao, a stari je popio ranu od koje se verovatno nikada nece oporaviti. Nasao sam grupu od trojice ratnika koji su nam se pridruzili. Njihov zapovednik ima iskustva u komandovanju vojskom, pa je popunio upraznjeno mesto sampiona, a njegova dva ratnika, iako bez iskustva, nose velike, dvorucne maceve. Izgleda da i mene hvata ova groznica Mordhajma, poceo sam da sanjam o celoj armiji kojom komandujem, i o svojoj licnoj gardi sa velikim macevima, onoj poput careve.

29. 06. 2011.
Ne znam koliko smo vise sigurni ovde. Ona grupa avanturista od juce nas je nasla danas nadomak naseg kampa. Jovan, iako je tvrdio da se oporavio, nije bio sa nama, jer mu je rana zadavala gadne bolove. Tako oslabljeni bili smo lak plen za avanturiste koji su dosli sa pojacanjima. Nesumnjivo su dosli da se osvete zbog jucerasnjeg poraza. Ovoga puta su oni nas propisno isprasili, ali nekim cudom niko od nasih nije stradao. Jedino su novog sampiona zgrabili i odneli pre nego sto je uspeo da se osvesti nakon udarca zadobijenog u borbi, ali je nakon kracih pregovora 25 zlatnika resilo problem, i opet je sa nama. Nadam se da je ovo malo razdrmalo momke, i da vise ne misle da su nepobedivi.

TheMarko
Јатак
Јатак

Re: Dnevnik Kapetana Jankovica

Post  TheMarko on Mon Aug 01, 2011 4:02 pm

01.07.2011.
Ne znam sta se desava. Opet smo se sukobili sa istom grupom avanturista. Mora da su se namerili da nas istrebe zbog onog prvog poraza. Na zalost opet gubici. Poginuo je moj stitonosa, i jedan od dvojice macevaoca. Iako smo izgubili, nadam se da smo i mi njima naneli teske gubitke. Njihov vodja je delovao poprilicno mrtvo kada sam ga poslednji put video.

TheMarko
Јатак
Јатак

Post  TheMarko on Mon Aug 01, 2011 4:04 pm

20.07.2011.
Jedva sam pronasao zamenu za pale momke, nismo se usudjivali da izadjemo iz skrovista pre nego sto smo popunili brojeve. Tri nedelje samo na hlebu i vodi, skrivajuci se od svake senke. Moracemo da pronadjemo bezbednije skroviste.

TheMarko
Јатак
Јатак

Post  TheMarko on Mon Aug 01, 2011 4:11 pm

21.07.2011.
Danas smo krenuli u potragu za novim sklonistem. Grad je ruiniran i nigde nismo mogli da nadjemo mesto koje moze da se dobro brani i da ima krov nad glavom. Najzad smo izasli u predgradje da tamo proverimo, kad smo naisli na popriste velike bitke. Ljudskih leseva skoro isto koliko i orkovskih. Iako mi je bilo gadno, znali smo sta nam sledi. Pljackali smo leseve, kada je prema nama krenula grupa orkova. verovatno prezivelih od te borbe. Siguran sam da je to bila zaseda, jer su cak i neki od leseva "oziveli" i skocili da nas tuku. Bilo je gadno i jedva smo pobegli od rulje. Sakrili smo se u jednu napustenu farmu i tek onda primetili koliko je ozbiljno povredjen jedan od sampiona. Za njega nije bilo mrdanja, pa smo resili da se privremeno nastanimo ovde. Bolje je nego na ulicicama Mordhajma svakako. Treba malo popravki, i dacemo se na posao cim se situacija malo smiri.
Za vreme borbe, jedan od puskasa mi je spasao zivot, i resio sam da ga postavim za njihovog vodju. Jeste da ima samo jednog vojnika pod komandom, ali vidim da je sav vazan zbog toga. Sutra idem da potrazim zamenu za sampiona, jer nisam siguran da ce se ovaj dovoljno oporaviti skorije.

TheMarko
Јатак
Јатак

Post  TheMarko on Wed Aug 10, 2011 11:47 am

22.07.2011.

Unajmio sam novog sampiona. Ovaj je tu vec neko vreme, i pre pet dana je izgubio svoju bandu. Malo je mracan, ali je vise nego sposoban da se nosi sa terorima ratovanja.
Kad smo se vratili do kuce, imali smo sta i da vidimo. Ono o cemu smo sinoc razgovarali pred spavanje, danas je postala stvarnost. Novounapredjeni strelac je pokazao inicijativu, i vec je oraganizovao momke da poprave kucu. Izgleda da im se mesto jako svidja jer su svi radili punom parom. Posto ce ovo ocigledno postati nas trajniji dom, poslao sam par momaka sa nesto novca da kupe materijal da kucicu dovedemo u potpuno upotrebno stanje.
Kasnije sam malo razmatrao i takticku stranu ovog polozaja, i mislim da je dobar. Na sve strane uglavnom brisani prostor, i ako podignemo osmatracnicu pored kuce, bicemo poprilicno bezbedni. Verovatno bezbedniji nego bilo gde do sad.
Odoh sad na pocinak. Straza je postavljena, a ovde je suvo i udobno. Nadam se da cu se konacno naspavati.

TheMarko
Јатак
Јатак

Post  TheMarko on Fri Mar 23, 2012 12:42 pm

22.03.2012.

Konacno se vratismo. Pre nekoliko meseci smo otisli natrag kuci, nebi li se odmorili i nabavili pojacanja, ali vreme je brzo proslo, novac se istrosio, a od pojacanja nista. I tako, stara grupa se vratila, i u prvoj akciji smo pronasli ogromnu kolicinu kamenja. Govorim o neverovatnoj sreci. Preko petnaest komada . . . ali su nas na zalost ponovo pronasli oni orci. Nisu nam ostali u lepom secanju od prosli put, ali su ovoga puta bili pojacani vampirima. kako su nas pronasli ne znam, ali su nas pronasli i napali sa dve strane . . . Kada je situacija izgledala potpuno bezizlazno, iza nasih ledja smo zaculi bojne poklice Sigmaritskih sestara . . . Opake ratnice su nam bezpogovorno pritekle u pomoc, i zastitivsi nas od grozomornih vampira, pomogle nam da zbrisemo sa bojista . . .
Nismo prosli bez gubitaka . . . Nastradao je jedan od momaka sa dvorucnim macevima i nas novoproklamovani vodja strelaca . . . Ono sto smo pronasli od njih sahranicemo sutra blizu naseg prebivalista . . .
Nakon borbe, u pretrazivanju bojista, video sam iskrivljeni znak kovacke radnje. Usao sam da proverim, ima li cega interesantog unutra, i sa ne malim iznenadjenjem, ispod jedne prasnjave, kozne kecelje, pronadjem vilenjacki oklop . . . ocigledno pravljen po narudzbini za nekog plemica, i tek sto je bio zavrsen, kada je nesreca zadesila ovaj grad. verovatno poslednji rad ovog kovaca . . .
Videli smo da su neke od sestara stradale prilikom borbe sa nemrtvim stvorenjima, i iz zahvalnosti sam resio da pola kamenja odnesem u njihov manastir, i da im ga tamo dam za "bezbedno" odlaganje. Na moje iznenadjenje, Glavna blagajnica mi je zauzvrat dala nesto novca i opreme, i rekla mi je da mogu uvek da im odnesem kamenje u zamenu za novac ili opremu. Mislim da cu od sada to i ciniti . . .
Na izlazu iz manastira naiso sam na prosjaka, i prepoznao jednog od ratnika iz mog starog bataljona. Trazio je milostinju, a ja sam ga u stvari pozvao da podje sa mnom i da se za svoj deo ovog prljavog blaga sam izbori. Bio je u ceti samostrelaca, pa sam mu uz put nazad do kampa kupio i samostrel. Uspeo sam da pronadjem jos dvojicu ratnika koji su bili voljni da prolevaju svoju i tudju krv zarad blaga, pa smo se vratili nazad u kamp. Dvojicu veterana ratnika sam odredio da cuvaju kamp i da malo obucavaju ove pocetnike u rukovanju oruzjem.
Preumoran sam . . . odoh malo da odspavam, pa cu sutra smisliti sta cu dalje.

Kapetan P. Jankovic

Sponsored content

Post  Sponsored content Today at 9:26 pm

Similar topics

-

Current date/time is Sat Dec 10, 2016 9:26 pm