Jatacenje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia


5 posters

    Gigabitka 2012

    Poll

    Ucesce?

    [ 4 ]
    Gigabitka 2012 Bar_left100%Gigabitka 2012 Bar_right [100%] 
    [ 0 ]
    Gigabitka 2012 Bar_left0%Gigabitka 2012 Bar_right [0%] 

    Total Votes: 4
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 2:04 pm

    Voleo bih da organizujemo jednu Gigabitku tamo negde, posle Jatacenja.

    Postoje neka stara pravila za Legendarne bitke koje sam skinuo pre nekoliko godina sa GW sajta i koja bi mogla da se koriguju za osmu ediciju.

    Ideja je da u Stanovu, u velikoj sobi, postavimo nekoliko stolova, ne bas potpuno pravilno, odredimo deplojment zone i ciljeve i da u nekoliko dana (vikend?) odigramo 8 krugova bolesno velikim armijama.

    Ova tema ima za cilj da pomogne u organizaciji i peglanju detalja, prijavi igraca i armija i slicno, odredjivanju kucnih pravila i slicno. Bitno je da, ukoliko neko ne bude u stanju da se pojavi, pripremi saigrace da mogu da odigraju par krugova njegovom armijom.

    Prica bi bila vrlo bitna, a ne mora da bude preterano originalna:
    Imperijalci su uocili da ih napada velika sila raznoraznih destruktivaca i pozvali su saveznike u pomoc.


    Last edited by kgkid on Fri Apr 19, 2013 12:03 pm; edited 2 times in total
    TheMarko
    TheMarko
    Јатак
    Јатак


    Posts : 645
    Join date : 2009-08-10
    Age : 43
    Location : Nuln

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  TheMarko Fri Jan 06, 2012 2:10 pm

    Samo bre imperijalci, pa imperijalci . . . Moze al' da i Vaso da doprinos imperijalcima . . . Razz

    Ja bih stavio sve modele sto imamo na astal - ali da bude wysiwyg, bez obzira na broj poena i odnos hero/core/rare/spec . . . pa da se muski poigramo bez brojki . . . Ko prezivi, neka prica . . .
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 2:28 pm

    Armije:

    Moj predlog je da svako moze da ponese sta zeli, jedan igrac moze da povede i vise armija, ali bi trebalo da budi istog opredeljenja (red i nered Wink ). Igraci sa cisto neutralnim armijama mogu na koju god stranu, gde bude vise potrebe za njima,

    Predlazem da zaboravimo na specijalne karaktere, mada u ovako velikim bitkama, mozda i mozemo da ih prezivimo?

    Velicine jedinica mogle bi da budu po ETC ili malo ublazeno? Mislim da neke restrikcije treba da ostanu.

    Velicine karaktera bi trebalo da budu mnogo labavije ili ukinute.

    Odnos Lord/Hero/Core/Special/Rare treba da se postuje koliko god je moguce, ali to treba ostaviti igracima. Odstupanja ipak treba da su dozvoljena.

    DoW i Regiments of Renown da budu DOZVOLJENE, ali da budu pravi modeli, ili adekvatne konverzije, a nikako proksovanje (DoW top se ne da proksovati, isti je kao obican, ali Malakai ne bi smeo da bude predstavljen obicnom balistom!).

    ...


    Last edited by kgkid on Fri Jan 06, 2012 3:34 pm; edited 2 times in total
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 2:30 pm

    TheMarko wrote:Samo bre imperijalci, pa imperijalci . . . Moze al' da i Vaso da doprinos imperijalcima . . . Razz

    Ja bih stavio sve modele sto imamo na astal - ali da bude wysiwyg, bez obzira na broj poena i odnos hero/core/rare/spec . . . pa da se muski poigramo bez brojki . . . Ko prezivi, neka prica . . .

    Na Vasu sam i mislio kada sam pisao o opredeljenju armija. Posto on ima i red i nered... Nikako ne idu svi u isti kos.
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 3:05 pm

    Vrednost armija:

    Sa koliko poena raspolazete i sta biste vodili? Strane ne moraju da imaju jednaku poentazu. Strana sa manje poena dobila bi jedan "desperation token" za svakih 100 ili 200 poena razlike. Ovi tokeni bi se koristili za:

    1. Rerol kockice po tokenu,
    2. Dispelovanje isto kao skrol,
    3. Prolazak Ld testa koji se padne.

    Ukoliko neko zeli da vodi jednu vrstu armija, a voljan je da drugu armiju suprotnog opredeljenja da na upotrebu protivnicima, dobija LICNI "desperation token" za svakih 1000 poena koje donira.



    Last edited by kgkid on Sat Jan 07, 2012 6:34 pm; edited 2 times in total
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 3:11 pm

    Ciljevi:

    Takodje predlazem da imamo nekih 5 ciljeva oko kojih bismo se tukli. Po jedan u deplojment zoni, kao bazu koju cuvamo, i jos 3 u "nicijoj zemlji" ali tako da budu predstavljeni nekim zanimljivim i strateski bitnim terenima: kula, most, svetiliste, raskrsce puteva, krcma... Treba precizno definisati termin "drzanje cilja". Bilo bi super kada bismo za svaki cilj imali po neki lep komad terena.

    U pomenutom tekstu predlazu da se na kraju svakog kruga saberu poeni za ciljeve i to tako da cilj koji drzis vredi onoliko poena koji je krug (I krug- 1 poen, II krug - 2 poena...). Ovako smo motivisani da ciljeve lovimo cele partije, a ne samo na kraju.

    U drugom tekstu sam nasao tabelu za drzanje nekih kuca, koje su ciljevi... Tu se ohrabruje da ciljeve zarobljavaju jeftine jedinice i to tako sto se ocenjuje vrednost jedinice koja drzi cilj. Ovo bi moglo da se ukomponuje za ciljeve u nicijoj zemlji.

    Ukoliko jedinica koja drzi cilj ima vrednost manju od 100 poena, cilj vredi +2 poena.
    Ukoliko je jedinica velicine 100 - 199 poena, cilj vredi +1 poen.
    Ukoliko je jedinica velicine 200 - 299 poena, cilj ima punu vrednost, bez bonusa.
    Ukoliko je jedinica velicine 300 - 399 poena, cilj ima penal na vrednost od -1 poena.
    Ukoliko je jedinica velicine 400+ poena, cilj ima penal na vrednost od -2 poena.

    Sta mislite?


    Last edited by kgkid on Fri Jan 06, 2012 3:44 pm; edited 1 time in total
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 3:13 pm

    Zgrade i slicno:

    Trebalo bi da mi na Jatacenju stigne knjiga "Blood in the Badlands". Ova knjiga sadrzi pravila za opsade i bitke pod zemljom. U BRB pri kraju postoje alternativna pravila za rusenje zgrada i za kule strazare.

    Mozada bismo mogli da primenjujemo ova pravila, kada ih budemo proucili?
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 3:19 pm

    Karakteri:

    Ovde pre svega o Generalima i BSB ima. Svaka armija ima i koristi svog. Jedan od njih je "Marsal" i njegov Ld mogu da koriste svi u 18".

    Ponovo, mislim da bi trebalo da obidjemo Specijalne karaktere, mada nisam toliko iskljuciv, narocito sto imam Belog Patuljka na stitu (1k poena) i Torgirma (780 poena). Very Happy

    Magicni predmeti:

    Zelimo li da svi karakteri imaju iste kombinacije, ili da limitiramo da se jedan predmet/Master Runa moze upotrebiti najvise jednom? Moze da se uradi i ozbiljnija selekcija, pa da neki predmeti budu i cesci, a neki 0-1? Ovo je detaljna prica onoliko koliko smo voljni da je detaljisemo.


    Last edited by kgkid on Fri Jan 06, 2012 3:31 pm; edited 1 time in total
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 3:21 pm

    Magije:

    Nekako treba da se iskoriguje sistem za magije. U protivnom bice ugasene magije, a to onda nije zanimljivo onima koji vole carobnjake. Treba paziti da se ne pretera.

    Mozda 2D6 na svakih punih 4k poena. max 6 kockica odjednom za cast, sa sve dodacima.

    Magicni predmeti da se ponove najvise jednom u punih 4k poena? Moje Master Rune da ostanu unikati, osim ako se ne odlucimo za izvodjenje specijalnih karaktera, ili i one da stoje najvise jednom u 4k poena?


    Last edited by kgkid on Fri Jan 06, 2012 4:08 pm; edited 3 times in total
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 3:26 pm

    Krda Zveri i Baterije:

    Ovo je deo koji je bio bitan u edicijama u kojima se limitirao broj Hero Special i Rare izbora. Sada ima smisla u domenu neponavljanja istih izbora.

    Ukratko, ako neko zeli da izvede 10 imperijalnih topova, ili hidri, a u ovako velikoj poentaxzi mogao bi da izvede 6, moze da formira "bateriju" ili "krdo", koja bi se racunala kao jedno ponavljanje, ali bi modeli morali da budu pozicionirani najvise 6" jedan od drugog na pocetku bitke. Posle bi mogli da se slobodno "setaju"...

    Ja zam da nemam dovoljno modela da ovo bude problem, ali nije lose za precizirati. Pristalica sam Makijeve ideje da svako moze da ponese i postavi sve sto ima.
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 4:07 pm

    Postavljanje:

    Mislim da bi postavljanje armija, odnosno odredjivanje deplojment zona, trebalo delimicno prilagoditi prici.

    Ima mnogo nacina da se brzo i zanimljivo odradi postavljanje ovako velikih armija. Izdvojio bih dva:

    1. licitacija:
    obe strane odrede koliko im vremena treba za postavljanje i to napisu na papiru. onda se otvore papiri i oni koji su napisali manje pobedjuju u licitaciji. onda se obe armije simultano postavljaju toliko minuta, a jedinice koje nisu postavljene po isteku vremena, ostaju u rezervi. oni koji su dobili licitaciju dobijaju +1 za odredjivanje ko prvi igra.

    2. trka:
    obe strane pocinju simultano sa postavljanjem i oni koji prvi postave sve jedinice vicu "gotovo!". protivnik ima jos 5 minuta da se postavi, a sto ne postavi ostaje u rezervi. Pobednik ima prvi krug, osim ako porazeni u postavljanju ne ukrade inicijativu na 6+.
    TheMarko
    TheMarko
    Јатак
    Јатак


    Posts : 645
    Join date : 2009-08-10
    Age : 43
    Location : Nuln

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  TheMarko Fri Jan 06, 2012 5:25 pm

    Sve si ti to lepo smislio, samo gde ja da nadjem 10 topova . . . Mislim, Ja bih vol'o . . . ali . . . gde ? ? ?


    I drugo . . .

    Trba nam jedno 10 dana samo da se dogovorimo oko pravila, a posle jedno godinu dana da svi uklopimo isti vikend, narocito sto se odmah nakon Jatacenje desava Uprising, a ima nas nekoliko koji bi voleli da idemo, a opet ne mozemo toliko vikenada da odvojimo . . .

    The Sitting Marko has spoken . . . Haug!
    Toza
    Toza
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 243
    Join date : 2009-08-11
    Age : 38

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  Toza Fri Jan 06, 2012 5:54 pm

    kgkid wrote:Magije:

    Nekako treba da se iskoriguje sistem za magije. U protivnom bice ugasene magije, a to onda nije zanimljivo onima koji vole carobnjake. Treba paziti da se ne pretera.

    Mozda 2D6 na svakih punih 4k poena. max 6 kockica odjednom za cast, sa sve dodacima.

    Magicni predmeti da se ponove najvise jednom u punih 4k poena? Moje Master Rune da ostanu unikati, osim ako se ne odlucimo za izvodjenje specijalnih karaktera, ili i one da stoje najvise jednom u 4k poena?

    predlog: vrsi se uparivanje likova sa obe strane, tako da svaki igrac ima svoje dispel kocke i casting kocke. Razlika je sto samo jedan igrac moze da dispeluje castera. Svako svoj pull ima i trosi ga u skladu sa tim koliko je kockica dobio
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 6:28 pm

    Toza wrote:
    predlog: vrsi se uparivanje likova sa obe strane, tako da svaki igrac ima svoje dispel kocke i casting kocke. Razlika je sto samo jedan igrac moze da dispeluje castera. Svako svoj pull ima i trosi ga u skladu sa tim koliko je kockica dobio

    Ovo nije dobro zato sto ce biti razlicit broj igraca, razlicit broj armija i razlicit broj poena po armijama. Uparivanja bi bila ekstra komplikovana i losa. Pritom, mozes da bacas magije na koga god hoces, a ne samo na "uparenog" protivnika.

    Takodje, svako svoj pul da ima bilo bi za N armija za ND6 kockica vise za bacanje nego za sprecavanje, sto pojacava bacanje magija.

    Uz to, ako se pojavi mag u saveznickoj armiji (a sanse su da hoce) patuljak gubi svojih osnovnih +2 na sprecavanje magija, pa cela prica dodatno narusava balans.

    Jedino sto bi trebalo dodati na onih 2D6 na svakih Nk poena je ogranicenje broja kockica koje jedna armija moze da potrosi za bacanje magija (npr. max. 12). Takodje je moguce diskutovati na temu da li je punih 4k ili 5k ili koliko za pravljenje novog pula.

    Napomena: Osnovna pravila kazu da pri bitkama koje ukljucuju saveznike vaze normalna pravila za vetrove magija, a da raspodela kockica zavisi od poverenja medju rasama. Ovo osnovno pravilo treba malo pojacati u korist magija, ali ne preterano.
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Fri Jan 06, 2012 6:34 pm

    TheMarko wrote:Sve si ti to lepo smislio, samo gde ja da nadjem 10 topova . . . Mislim, Ja bih vol'o . . . ali . . . gde ? ? ?
    I drugo . . .
    Trba nam jedno 10 dana samo da se dogovorimo oko pravila, a posle jedno godinu dana da svi uklopimo isti vikend, narocito sto se odmah nakon Jatacenje desava Uprising, a ima nas nekoliko koji bi voleli da idemo, a opet ne mozemo toliko vikenada da odvojimo . . .
    The Sitting Marko has spoken . . . Haug!

    Kao prvo, ako ti Vaso pomogne?

    Kao drugo, treba nama vise vremena da se dogovorimo oko pravila. Treba nam vremena i da napravimo nekoliko komada terena, da nam igra bude lepsa. Treba nama i uskladjivanje obaveza, grejanje da se resi prica, mape, armije i stolovi da se usklade...

    Zato sam pricu i potegao sada, a plan je da ovu gigabitku odigramo naprolece, kada u Stanovu bude toplije. U medjuvremenu mozemo da odigramo nekoliko malo manjih igara da testiramo delove predlozenih pravila, utegnemo sve, skupimo topove... Very Happy
    Stavrogin
    Stavrogin
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 287
    Join date : 2009-08-10
    Age : 39
    Location : Topola

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  Stavrogin Sat Jan 07, 2012 1:41 pm

    Ideja mi se dopada, ja bih vam se pridruzio sa zverima, doduse imam za sad samo oko 4k pts.

    Mislim da bi trebalo da ostavimo unite na ETC ogranicenjima velicine, ali ne i broja jedinica (po ETC-u imamo max 3 ista unita bez obzira na velicinu), ja bih ovo dizao (bar za +1 za svakih 1-1.5k pts) na npr 6 unita na 4-5k pts

    Mozda pomeranje rare i speaciala na 30% maximalno-karaktere bih zadrzao na 25%

    Sto se tice magicnih itema misljenja sam da army specific itemi ne bi trebalo da se ponavljaju.
    Dozvolio bih ponavljanje common magic itema.
    Nemam misljenje za iteme iz BRB knjige.

    Magije-ne znam sta da kazem-mozda da dodamo d6 na ukupan broj kocaka na svakih 3kpts?

    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Sat Jan 07, 2012 3:30 pm

    Jedino pomeranje koje ima smisla je Core na 20%. Na taj nacin istim Core jedinicama uvecavamo potencijalnu armiju za cetvrtinu. Ovo mozda i nije lose resenje!

    Mada sasvim mozemo i da zaboravimo na kompoziciju i da izvede ko sta i koliko ima, smao da se pobroji u poenima da se ima blaga predstava i da bude makar grubi WYSIWYG (stit ovde onde, rasparno oruzje i slicno nije bitno, ali da hammerer bude hammerer, a Ironbreaker Ironbreaker, da ne proksujemo slabijim modelima jace)? Opet, ako neko ima manjak modela, kao Srle trenutno, pa koristi neke konverzije da popuni jedinicu Chaos Warriora, to je potpuno OK.

    Takodje, mozda da maksimalna jedinica bude oko 500 poena (50 modela), a ne 450, zbog velikog broja poena na stolu. Ocekivano je da u tako velikim armijama ima i malo jacih jedinica. Opet, da ne divljamo, stavio bih neku granicu.

    Broj istih jedinica je i u BRB ogranicen na 3 Special ista do 3k poena, a na 6 za velike armije, ali bih ja to da brisemo.

    Sto se tice Magicnih predmeta, upravo u Common lezi muka, bar kako ja vidim. Svi koriste tri ista predmeta, plus minus ponekai ako dodaju. Na taj nacin svi heroji imaju ward save 4+ i maksimalan oklop. Kod mene je ovo reseno time sto su stvarno vredne rune Master Rune i mogu da imam samo jednu u armiji. Da ja ne bih razbijao armiju na 3 armije kod kojih imam iste rune, ali i da bismo videli vise od jednog dispel skrola, mislim da treba reci da na svakih 4 ili 5k moze da se pojavi jedan predmet samo jednom, te da jedna rasa u rukama jednog igraca moze da bude samo jedna armija?

    Ovakva odluka bi mene sprecila da izvedem neke lepe modele, kao to je Torgrim, koji je potpuno beskoristan za svojih 780 poena, ali to i nije toliko bitno, posto ne zelim da mi on bude general.

    Magije: Kako to tacno mislis da dodamo? za PD, ili za DD, ili za oba?

    Moj predlog od dodatnih 2D6 na 4k poena podrazumeva da se rola npr. za bitku od 12k ( a bice i vise) 6d6 (3x2D6) za vetrove magije. to je pul za PD, dok 3 najvece idu za DD. Ovime se povecava razlika medju PD i DD, ali ne bas tako drasticno.
    Stavrogin
    Stavrogin
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 287
    Join date : 2009-08-10
    Age : 39
    Location : Topola

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  Stavrogin Sat Jan 07, 2012 8:39 pm

    Sad se vrnuh u topolu i bas mi je identicna stvar pala na pamet-core na 20% bi mnogo stvari resio.

    Kad sam pomenuo common iteme-mislio sam na onih 10-15 starih koji su se nalazili u svakoj knjizi posebno-ne bih dozvoljavao dupliranje novih common itema (pogotovo u nadi a cemo sresti nesto novo-sto nije folding fortress).

    Magije-mislio sam da se kocke dodaju na ukupan zbir.
    Ali, nesto sam racunao.
    Partija 4na4
    2d6 daje 2 i 5
    11PD je casting pool
    9DD bi bio dispell pool
    Razlika od 2 kocke je premala na toliki broj castera isl-mozda bi to previse ubilo magije?

    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Sat Jan 07, 2012 11:26 pm

    Zato sam ja i predlozio da kockice nemaju veze sa brojem igraca nego velicinom bitke:

    12+k poena po strani (na svakih punih 4k ide 2D6):
    znaci baci se 6d6 i padne: 6,5,4,3,2,1 (vrlo los scenario za kastera)
    odatle je CP: 21 kockica, sa tim da ni jedna pojedinacna armija ne moze da upotrebi vise od 12 kockica, vec mora da da nesto i saveznicima.
    a DP: 15 (6+5+4) kockica

    maksimalna razlika bi bila CP 36 prema DP 18 kad padnu sve sestice.

    Ukoliko je alijansa cvrsta, kockice se trose kako god se dogovore saveznici. Ukoliko je klimava, onda se kockice dele proporcionalno, pa od magije i onako nema nista. Stoga mislim da, ako se pojave Pacovi (Saran, nadam se) ili DE (ko nagovori Nazgula ima licni "desperation token"), sa kojima je alijansa uvek klimava (mislim nije u pocetku, ali moze da postane. ovo se odnosi na to ako postane), treba da se dele kockice proporcionalno, pa onde Pacov i DE otmu svoje, a ostatak armije koristi ostale kako god hoce, bez nepotrebnog grabljenja i svadje, vec kao da su alijansa unutar alijanse.

    Alijanse snaga reda nemaju tih problema, pa mislim da je bolje i to resiti da ne bude jedna strana u hednikepu.

    Podela na snage reda i nereda nije samo moj hir, vec pravila za alijanse namecu prevelike penale za saveze izmedju suprotno orjentisanih armija.
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  kgkid Tue Apr 10, 2012 2:07 pm

    Gledao sam danas opet nesto oko ovoga, pa sam hteo da pitam sta mislite o nekim stvarima.

    Q: ETC limiti za velicine jedinica?

    Ovi limiti su dobri i generalno su dizajnirani za armije od 2.4k, ali odlicno ferceraju i za vece armije, do 3k sigurno. Ipak, kod ovako velikih bitaka, mozda bi ih trebalo ublaziti, ili ukinuti.

    Licno sam protiv potpunog ukidanja limita, jer onda igraci koji imaju manje modela, ili manje poena, mogu da budu u hendikepu. Sa druge strane limitiranje jedinica strogo po ETC, moze da nas uskrati epskih elemenata, poput velikog krda bistmena, ili pacovske jedinice od 100 modela. Imate li ideja? Da li uopste ovo dirati? Da li 50 modela i 700 poena zvuci bolje? Ovo je diskusija, pa bih voleo da se porazgovaramo.

    Q: Specijalni karakteri?

    Imate li zelju da izvedete nekog specijalnog karaktera, za koga imate model? Mozda bismo mogli da selektivno dopustimo neke specijalne karaktere, a neke samo da zabranimo? Kada bismo tako radili, definitivno bih predlozio zabranu najomrazenijih: Toreka (Dwarf), Teclisa (HE), Kairosa (Demoni), Queeka (Skaven), Arkaona (WoC) na primer. Pustio bih neke koji nisu OTT. Da li je ovo moguce, ili je bolje da kazemo: "Bez SC!" (sto kod mene znaci i bez Malakaijeve masine i slicno...)?

    Ukoliko bi se otvorila ova Pandorina kutija, predlozio bih novu temu, na kojoj bi svako mogao da predlozi BAN za ma kog SC, uz obrazlozenje zbog cega. Oni koji bi pretekli, bili bi dozvoljeni?

    Mogao bi u toj temi svako da pobroji i opise SC iz svoje knjige, uz iskrenu ocenu koliko su OTT i zbog cega?
    Kirgan
    Kirgan
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 63
    Join date : 2009-08-11
    Age : 51

    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  Kirgan Tue Apr 10, 2012 4:02 pm

    Ja bi za veliku bitku ukinuo sva pravila za kompoziciju samo da bude sto vise poena a za ono sto je neko pretekao tu bi dao protivniku neke beneficije al prvo treba videti sta se tu sve ima od modela koji ucestvuju Twisted Evil

    Sponsored content


    Gigabitka 2012 Empty Re: Gigabitka 2012

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:30 pm