Jatacenje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia


4 posters

    ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  kgkid Mon Sep 30, 2013 11:39 pm

    XA XA !!!

    ETC 2014. biće ponovo održan u Srbiji!!!

    Treba nam još terena, treba nam još ljudi u kvalifikacijama, treba nam još ljudi u ESC turniru, treba nam još dobrovoljaca!!!

    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


    Last edited by kgkid on Tue Sep 29, 2015 10:01 pm; edited 1 time in total
    Cofius
    Cofius
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 530
    Join date : 2011-11-13
    Age : 38
    Location : Castle Drakenhof

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  Cofius Mon Sep 30, 2013 11:46 pm

    Odlicne vesti Very Happy 
    MarkoQuas
    MarkoQuas
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 370
    Join date : 2012-01-31
    Age : 26
    Location : Kragujevac

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  MarkoQuas Mon Sep 30, 2013 11:53 pm

    Zezas hahahahaa!! Odlicno Very Happy
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  MAXA Tue Jul 29, 2014 9:34 am

    Pitanjce:
    Kako da narucim jedan komplet kockica kao sto su bile prosle godine (one sa ocilima) slazu mi se uz vojsku. Ako neko od vas narucuje molim vas da i mene dodate.
    Cofius
    Cofius
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 530
    Join date : 2011-11-13
    Age : 38
    Location : Castle Drakenhof

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  Cofius Tue Jul 29, 2014 10:52 am

    MAXA wrote:Pitanjce:
    Kako da narucim jedan komplet kockica kao sto su bile prosle godine (one sa ocilima) slazu mi se uz vojsku. Ako neko od vas narucuje molim vas da i mene dodate.

    Vlada je jos poodavno preko fejsbuka pravio porudzbinu za iste, nisam nikakvo obavestenje dobio, tako da ja planiram da ih pazarim kada odemo u Novi Sad...

    Posaljes mi love i ja ti pazarim tamo (:
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  kgkid Tue Jul 29, 2014 11:13 am

    Važno je da znate da kockice neće biti iste kao prošle godine.

    Umesto štita sa ocilima ove godine ide ETC šestougaonik sa ocilima u sredini. Biće crvenih, plavih i belih.
    Biće ih valjda u slobodnoj prodaji na ETC, jer se očekuje da će biti i velika potražnja.

    Količine će biti skromne, bar mislim, tako da nemojte mnogo da čekate.

    Cenu maloprodajnu ne znam.
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  kgkid Tue Jul 29, 2014 12:09 pm

    Kockice su stigle... u Rusiju... o.O
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  MAXA Tue Jul 29, 2014 12:13 pm

    Cofius wrote:
    MAXA wrote:Pitanjce:
    Kako da narucim jedan komplet kockica kao sto su bile prosle godine (one sa ocilima) slazu mi se uz vojsku. Ako neko od vas narucuje molim vas da i mene dodate.

    Vlada je jos poodavno preko fejsbuka pravio porudzbinu za iste, nisam nikakvo obavestenje dobio, tako da ja planiram da ih pazarim kada odemo u Novi Sad...

    Posaljes mi love i ja ti pazarim tamo (:

    Nadam se da cu doci u subotu na turnir pa cu ti dati pare, kupi ti tamo kad stignes da se ne proda.
    Cofius
    Cofius
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 530
    Join date : 2011-11-13
    Age : 38
    Location : Castle Drakenhof

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  Cofius Tue Jul 29, 2014 12:53 pm

    MAXA wrote:
    Cofius wrote:
    MAXA wrote:Pitanjce:
    Kako da narucim jedan komplet kockica kao sto su bile prosle godine (one sa ocilima) slazu mi se uz vojsku. Ako neko od vas narucuje molim vas da i mene dodate.

    Vlada je jos poodavno preko fejsbuka pravio porudzbinu za iste, nisam nikakvo obavestenje dobio, tako da ja planiram da ih pazarim kada odemo u Novi Sad...

    Posaljes mi love i ja ti pazarim tamo (:

    Nadam se da cu doci u subotu na turnir pa cu ti dati pare, kupi ti tamo kad stignes da se ne proda.

    Ok, ako dolazis uzecu ti ja cim stignem, saljem ti cenu kockica pa ti onda javaljaj koliko komada iskas (:
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  MAXA Tue Jul 29, 2014 4:54 pm

    Dogovoreno
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  MAXA Fri Aug 08, 2014 1:54 pm

    Momci, svaka čast!
    Mislim da ste nas dostojno reprezentovali i rezultat nije tako loš (kao što je Vasa prognozirao) Smile

    Vidimo se sutra  bounce 
    MarkoQuas
    MarkoQuas
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 370
    Join date : 2012-01-31
    Age : 26
    Location : Kragujevac

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  MarkoQuas Mon Aug 11, 2014 9:19 pm

    Rezultati sa singles turnira na ETCu:

    55. Filip Stojkovic, 42 tp, -1728 vp
    56. Marko Matovic, 42 tp, -5256 vp
    57. Aleksandar Ristic, 41 tp, -1642 vp

    Bolje nije moglo da ispaden  farao 

    Moje partije:
    1. TK vs OnG. Ruski ork stane u cosak, ja prekoputa njega. Ne krecem se mnogo ka njemu prva dva kruga, mislio sam da ce on biti agresivniji. Teleportuje gobline blizu mene da izbaci fanatike, ja ih chargujem kocijama. Goblini naravno ginu, ali dolazi counter charge jedinice trolova. Trolovi dobro udare, ali prezivi jedna kocija, i ja uspevam da u svom krugu izlecim celu jedinicu. Fatalna greska koju pravim u toj partiji je charge u bok trolova mojim glavnim blokom. Zbog mog itema, trolovi nemaju generalov ld i bsb rr, tako da oni beze, kocije ih stizu i idu sa table, ali kosturi ostaju u poziciji gde su otvoreni orkovima. Trebalo je samo da pridjem jako malo da item proradi, i da bacam purple sun na orkove. Trolovi bi svakako pobegli/izginuli, ja ne bih izgubio sve sto imam. 19:1 za OnG.

    2. TK vs Dwarfs. Patuljak standardno stane u cosak, ja ne zeleci da igram 10:10, stajem preko puta. Sa TK to i nije preterano pametno jer nemam marsiranje. Kada napokon pridjem, zivo mi je ostalo pola glavne jedinice i svi karakteri. Dva puta za redom ne uspevam da chargujem jedinicu jer bacam 1 i 2. Na kraju mene charguje jedinica hamerera sto nije pametno jer je 1v1 moja jedinica jaca. Bijemo se mi tu malo, ja dobijem posle nekog vremena, on bezi, ne stizem ga. 16:4 za patuljke.

    3. TK vs VC. Mrtvi na mrtve, finski vampir. U listi ima 6 jedinica vukova, 2x5 hexova i 1x10 hexova. 9 vanguarda i dobija prvi krug. Sve te jedinice me zaobidju i ubijaju katapulte/titana/casket. Ja ne uspevam da bacim purple sun na horrore, ali ih chargujem u sledecem krugu. Ne ubijam dovoljno, vampir i zombiji ulaze u bok i ja gubim sve. Nisam imao mnogo sanse ovde, ima ga previse, brzi je, eteralan je. 20:0 za VC.

    4. TK vs VC. Poslednji sto, igram protiv Alfovog protivnika iz prethodne partije, decka iz Rusije. Posto vodi full blender lorda, nema ni terrorgheista ni hexova. Zato ima malog vampira sa beast lorom, 2 lvl 2 death maga i jedan necromancer sa vampirskim lorom. 4. put za redom protivnik dobija prvi krug. Pridje malo, sto mi dozvoljava lake chargeve sa carrionima dakle ja cistim njegov chaff. Pridje mi previse sa bunkerom zombija sa wraithom i vampirskim necromancerom, dobija lesinare u front i bok, ja obrisem jedinicu u 3 kruga borbe. Na levom boku, prilazi samo horrorima koje ja chargujem sa flaming kocijama. Posto nije imao nikakvu podrsku ja to dobijem i ubijem jedinicu. Kocije idu napred i ubijaju zombije sa jednim necromancerom. On u medjuvremenu charguje moj glavni unit njegovim vampirima i ghoulovima. Castuje wyssans sa dve 6, i dobija 4. Mali Vampir gine, gine jako puno mojih kostura. Ja dobijem kombat. Sledeci krug kocije ulaze u ledja, titan u bok. U magicnoj fazi, ja dobijam 4 na miscastu, gine ostatak jedinice kostura i 2 moja karaktera. Ipak, 16 imact hitova pravi previse rezolucije za mene, medjutim blender lord sece titana. Njemu sve gine. 17:3 za mene.

    5. TK vs Emp. Norvezanski coach, dao sam mu best sportsmanship. Imao je light council i 3 topa tako da prakticno nisam imao sanse. Jedan top je eksplodirao, drugi sam ubio pticama u 4. krugu. 5 demija su dosli do mene dok je ostalo stojalo pozadi i bacalo banishment na kocije/titana. Heroj na pegazu mi je ubio kasket. U fightu sa demijima sam uspeo da ubijem 4, do kraja partije, ali sam dobio tenk u ledja tako da je isparila cela moja jedinica. Moje masine ni jendom nisu pogodile, sto je prakticno bila jedina moja sansa da nesto postignem u ovoj partiji. Jako los matchup za mene, 20:0 za protivnika.

    6. TK vs VC. Ceski igrac za 40k tim, Cofius je prethodno igrao protiv njega. Jedina partija gde sam igrao prvi, uspevam da izvucem i dispel skrol i skrol of shielding odmah. On marsira do mene, baci vanhels i pridje odmah ispred mog bloka njegovim. Ja tu chargujem naravno. Dolazi moja magicna faza, cini mi se da je bilo 10:4 u kockicama za mene. 2 idu na casketov spell, on mora da dispeluje da sacuva hexove. Zatim 2 na shems od titana, opet mora da dispeluje. Ostaje mi 6 koje sam planirao da iskoristim da bacim sve buffove/hexove iz nehekhara lora koje imam. Prva magija za hierophanta, killing blow, 2 keca. Sad mi ostaje samo death mag lvl4, nema soulblight, ostaje mi purple sun. Ja bacim sa 4 kocke, dobijam, on ne moze da dispeluje. Na artiljerijskoj kocki pada 10 tako da uspevam da zakacim ne samo kosture i karaktere vec i zombije i terrorgheista. Nazalost karakteri prezivljavaju, ali gine dosta zombija, kostura i terrorgheist.
    Dolazi kombat, 2 princa udaraju u vampira, prolaze 3 rane, on pada 3 warda i vampir gine, ali uspeva da ubije mog generala. Slede crumble testovi. U njegovom sledecem krugu on greskom radi ld test da uzme kontrolu da ne crumbluje, dobija 2 sestice. Ja to precutim, iako nisam bio 100% siguran da je on pogresio. Time ginu hexovi, i to je jedino sto je napravilo razliku. Moje kocije su dolazile u ledja bunkera, dakle ne bi imao vise kastera, jedino sto bi on dobio moj casket sa hexovima. Svakako ja ubijam sve, 20:0 za mene.
    Cofius
    Cofius
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 530
    Join date : 2011-11-13
    Age : 38
    Location : Castle Drakenhof

    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  Cofius Tue Aug 12, 2014 11:15 am

    Kao sto je Mare vec naglasio, plasman na turniru je bio epski (:

    Odlican provod uz hobi koji volimo, nevidjen dozivljaj, puno lepih armija i konverzija u kojima ubedljivo prednjace Rusi, odvalili su sa kvalitetom bojenja, top farbanje, od onoga ne moze bolje!!!
    Nazalost bilo je i nesto malo izgovora za armije, insekti kupljeni u radnji i zalepljeni na baze, ocajni Bugarin je bestidno igrao sa tim figurama ccc.

    Kragujevacka ekipa se svojski borila za svaki poen na singl turniru (: uzivali smo i przili smo sve vreme, posle svake partije smo uz dosta smeha i zezanja provodili vreme sumirajuci ishod partije koju smo upravo odigrali, pohusavajuci da u sledecu udjemo sa sto vise koncetracije kako bismo manje gresili (: ali nas frendli prustup pravljenju listi nije mogao da nas odvede dalje od 55. 56. i 57. mesta.
    Svakako momci zelim da vam se zahvalim na SPEKTAKULARNOM provodu, mislim da ni za sta ne bih menjao ovakav plasman, da mi je neko ponudio prvo mesto umesto plasmana tik uz vas, odbio bih iste sekunde!

    Nazalost zbog svog slabog pamcenja usled vode u glavi ili fenomenalnog provoda svih sedam dana, smeha, przenja, zezanja, zadirkivanja, poklona, raznih neocekivanih popusta pri kupovini, prijatnih protivnika i prelopog grada u kom smo bili, moram da se izvinim sto necu moci da vam opisem partije jer ih se secam jako slabo, ostali su samo hajlajti samih partija i druzenje sa protivnicima tokom istih, ali to vam nista ne znaci.

    I na kraju zelim da se zahvalim organizatoru na predivnom turniru, nasim jatacima Darku i Maretu na odlicnom druzenju, domacinu Mladenu koji je trpeo Alfa i mene sedam dana, gostio nas i upoznavao sa lepotama Novog Sada, koji je jos jednom opravdao epitet najlepseg grada u Srbiji (: i na kraju mom vernom pratiocu Renfildu, bez koga njegov "gospodar" nikako ne bi bio "najbolji" kragujevcanin na ESC-u  Very Happy 

    Ostaje samo zelja i nadanje da cemo sve ovo ponoviti u Pragu dogodine Very Happy 

    p.s. Domacine ako nesto nije bilo uredu... (:

    Sponsored content


    ETC 2014. u Novom Sadu !!! Empty Re: ETC 2014. u Novom Sadu !!!

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:35 pm