Jatacenje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia


2 posters

    Harkonnen Raiders

    Stavrogin
    Stavrogin
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 287
    Join date : 2009-08-10
    Age : 39
    Location : Topola

    Harkonnen Raiders Empty Harkonnen Raiders

    Post  Stavrogin Tue Jan 17, 2012 7:28 pm

    Dakle, resio sam da napravim neki oblik army bloga, da dam svojoj armiji zveri neki smek tako sto cu postavljati paint, model&fluff, sve na istom mestu.
    Ne, nisam toliko vredan da sve redom farbam i sredjujem, ali se nadam da ce mi ovo dati malo potrebne doslednosti.

    Dakle, za pocetak-stigle nove minijature od Fantasy Flight Games kompanije, pa cu iskoristiti priliku da napisem mali review

    Danas nas je postar, bez carine i PDV-a, udostojio mojih buducih Pumbagora.
    Za one koji se ne secaju-GW modeli razorgora mi se nisu dopadali od trenutka kada sam ih prvi put video.
    Harkonnen Raiders M790115a_99110216002_BeastmenRazorgor2_873x627

    Zaista previse lice na Pumbu
    Harkonnen Raiders Pumbagor

    Za one koji ne znaju cime sam nameravao da ih zamenim-narucio sam pakovanje Gorila koje se bore za na strani Osovine.
    http://www.maelstromgames.co.uk/index.php?act=pro&pre=ffg_bgm_dst_axs_151_000


    Minijature se dobijaju u finom pakovanju, svaka ima posebnu pregradu u kutiji.
    Sto se tice same izrade minijature su na nivou GW-a, nisam primetio bilo kakve razlike u kvalitetu izrade.
    izuzev cinjenice da imaju mnogo manje mould lines od GW-a.
    Sam materijal je drugaciji, imam osecaj da je u pitanju neka gumiplastika i pod rukama imam neki cudan-praskast osecaj.

    Moje fotke-telefon i slabo osvetljenje
    Harkonnen Raiders DSC00014 front

    Harkonnen Raiders DSC00017
    pored muzicara
    Harkonnen Raiders DSC00018
    pogled odozgo
    Harkonnen Raiders DSC00016
    izmesani sa gorovima



    Moram da kazem da sam ocekivao da ce Gorile biti jos malo vece.
    Njihovo okruglo postolje je 30mm i otprilike toliko su i visoki.
    Poprilicno su siri i puniji od standardnih rank and file modela, tako da necu imati vecih problema sa postavljanjem na 50x50mm postolje (za koje mi nije jasno zasto ga pumba ima posto je Monstruous Beast-nije monster, ne blokira LoS isl-originalan model je visok oko 25mm bez siljaka koliko sam ja mogao da vidim)

    U svakom slucaju vrlo sam zadovoljan sa modelima i mogu toplo da ih preporucim svakom kome treba par (tj 3-nepar se dobija u boxu) gorila sasvim fine izrade i kvaliteta, a ne preterane cene (razorgor je 15e, a 3 gorile su 12.5e)
    Alf
    Alf
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 239
    Join date : 2010-03-18

    Harkonnen Raiders Empty Re: Harkonnen Raiders

    Post  Alf Tue Jan 17, 2012 11:45 pm

    Jos jedna dobra ideja sto se mene tice.
    Jesu malo mali ali sta je tu je. Ne zaboravi da ce oni ici sa sve svojim pojstoljima na 50mm postolje tako da ce tu dobiti na visini. Ako ti je i to malo ubaci nesto ispod. Mislim da je malo veci problem nekako popuniti taj veliki prazan prostor na bazi i kako zamaskirati one srafove(ako se ne varam) na njihovoj maticnoj bazi.
    No, snaci ces se vec nesto. Vazno da su figure tu. Smile
    Stavrogin
    Stavrogin
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 287
    Join date : 2009-08-10
    Age : 39
    Location : Topola

    Harkonnen Raiders Empty Re: Harkonnen Raiders

    Post  Stavrogin Tue Jan 17, 2012 11:52 pm

    Mislim da cu skinuti njihovu maticnu bazu.
    A oni su vec visi od pumbagora-sa izuzetkom siljaka, ali sam pumba nije visok-par mm je visi od obicne svinje (postoji verzija u kojoj on vuce kociju i nije narocito visok)
    Harkonnen Raiders 1-3

    Sponsored content


    Harkonnen Raiders Empty Re: Harkonnen Raiders

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 6:21 am