Jatacenje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia


5 posters

    Age of Sigmar?

    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    Age of Sigmar? Empty Age of Sigmar?

    Post  MAXA Wed Jun 03, 2015 8:18 am

    Navodno stize 4. 7. preorder i 11. 7. release.
    http://www.belloflostsouls.net/wp-content/uploads/2015/06/11017196_820331418016319_7230565659931484086_n.jpg
    Shocked

    Nadam se da ce ovo biti nova igra koja ce imati sve one glepe stvari iz rumora a da ce deveta nastaviti kako treba Question
    Toza
    Toza
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 243
    Join date : 2009-08-11
    Age : 38

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  Toza Fri Jul 03, 2015 3:03 pm

    I tako...sad cu da imam Ogorove il tako nesto, ovo mi je stiglo od ogre strongholda


    Fellow Tyrants, the End Times have passed and the Age of Sigmar is almost upon us - looking across the interwebs this is clearly a time of Chaos and confusion for many of us!

    Rest assured however, this community will continue to exist no matter what path Warhammer takes. If Age of Sigmar leaves the online Warhammer community feeling fractured, with groups of people instead choosing to play 2nd edition Kings of War, sticking with 8th edition Fantasy and/or developing a home-brew 9th edition, this website will endeavour to include all of those discussions going forward as well the new Age of Sigmar game.

    My work here took a bit of a back seat in recent times while I waited to find out what shape the new Warhammer setting would take and what the future of the Ogre Kingdoms faction would be, if indeed Ogres had any future in the new setting at all...

    Well, I'm able to report that we now have solid information available about our beloved fatties - Ogres will be renamed 'Ogors' in the new setting, and will belong to a new 'Destruction' faction. They will retain their renowned insatiable hunger in the new background, marauding and devouring across the new Realms. The Destruction faction also primarily contains 'Grots' (a potential replacement name for both Gnoblars and Goblins) as well as Orruks (otherwise known as Orcs!).

    This website will therefore evolve in time to bring our new Orruk/Orc friends into the fold alongside our smaller greenskin allies, becoming a fully-fledged home to the faction of Destuction across all of Warhammer, past and present. We will also soon support discussion of the Ogres, Orcs and Goblins armies in Kings of War, with a new forum section arriving with 2nd edition this year.

    This community was started in 2004 through my passion for monster miniatures in Warhammer, it grew and grew with the amazing help of the moderators and the many fantastic members that have graced the forum over the years, and with your continued support this community will be a home for fans of monstrous miniatures and wargaming for many years to come! Very Happy :>D

    To unsubscribe from these announcements, login to the forum and uncheck "Receive forum announcements and important notifications by email." in your profile.

    You can view the full announcement by following this link:
    http://www.ogrestronghold.com/forum/index.php?topic=30033.0

    Regards,
    The The Ogre Stronghold Team.
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  kgkid Mon Jul 06, 2015 8:33 am

    Ovo je nova lepa igra, devete za sada nece biti.

    Kompletan Download starih armija je okacen na GW sajtu.

    WHFB je za GW umro.

    Sad na nama je da vidimo hocemo li i koliko igrati ovaj skirmis.

    Masovne bitke, za mene, nemaju zamenu. Po prolasku ETC, za koji podrzavamo nase momke, predlazem Swecomp 15-20 i osmu ediciju.
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  MAXA Mon Jul 06, 2015 11:31 am

    Skroz se slazem. Mozemo da odvojimo i novi thread za AoS pa za nekoliko meseci ce se videti da li to ide ili ne i kako.
    Do tada mi cemo lapo da se igramo warhammera Wink
    saranac
    saranac
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 236
    Join date : 2009-08-12
    Age : 49
    Location : Divostin

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  saranac Fri Jul 17, 2015 8:53 am

    Toza i ja smo probali, po Kanadskoj erati, i bilo je OK za igranje. Ja licno cesce igram skirmishe, tako da mi je i AoS sasvim OK ako GW bude to gurao.

    Nema mozga koliko ima u WFB ali ima prednosti koje su meni bitne - igra se sat vremena, ja nikada nsam imao 4 sata da odvojim za WHFB. Sad postoji mogucnost da dodjem, odigram partiju i vratim se kuci u roku od 90 min, a toliko mogu da odvojim. Isto, ne moram da nosim tonu vojske, 20 modela poneses i to je to, sto je isto meni bolje.

    Dakle, ako je neko raspolozen da baca kockice zabave radi po AoS, ja sam tu.
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  MAXA Fri Jul 17, 2015 9:10 am

    @Darko
    Trebali bi da otvorimo novi topic za ovu igru posto nema veze za Warhammerom.
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  kgkid Fri Jul 17, 2015 9:52 am

    Za sada ima 6 postova ukupno, sa sve Maksinim komentarom da treba novi podforum da se napravi.

    Dovoljan je i ovaj tred za sada da se zakažu igre i da se komentar neki da.

    Ako zaživi AoS u KG, dobiće i novi podforum.

    Jedino molim da se za sada sva priča, zakazivanje partija i slično zadrži u ovom nizu, da se ne đubri po drugim temama i podforumu WHFB.

    Hvala
    Stavrogin
    Stavrogin
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 287
    Join date : 2009-08-10
    Age : 39
    Location : Topola

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  Stavrogin Sat Jul 18, 2015 5:14 pm

    Ovo sto Darko rece-iskreno se nadam da je i ovaj tread previse.
    Nego-konacno stigoh da procitam skoro sve sto me zanimalo pa, posto mislim da sam igrao vise razlicitih (skirmish) sistema (slobodno mozete da me ispravite[saranac probably?]) od bilo koga u kg-u rekoh da prokomentarisem.

    1-Zaista moram da se potrudim da nadjem sistem koji ima manje pravila-prosecan boardgame sistem ima oko 8-12 strana, ovo je daleko prostije. Prostije ne znaci i kvalitetno-igra je u osnovi vrlo uproscen i lose balansiran 40k sistem.
    2-Ne vidim razlog zasto bi iko ko voli fantasy setting igrao ovaj sistem a ne Warmachine, Confrontation, Kemet, DnD 4ed, Mordhaim...
    3-Ne vidim razlog zasto bi iko ko voli epske bitke igrao ovaj sistem a ne neku od starijih WHFB-a (6-8ed) ili Kings of War isl.

    Jos pre par meseci sam pominjao neke clanke o finansijskoj buducnosti GW-a i tada sam govorio da ce doci do neke gluposti. Nisam bio svestan koliko mi je zao sto sam bio u pravu. A ja vise i ne igram WHFB. Doduse i dalje sam aktivno pratio knjige, AC, rumore i sve sto ide uz to.
    WHFB i dan danas zauzima jedno lepo, fino i ususkano mesto u mom srcu  Embarassed
    Da nije bilo WHFB-a i hobi ja ne bih bio ono sto jesam i covek kakav jesam.
    Stoga molim da deca i osobe osetljivog srca ne citaju dalje.

    A sad lepo zamislite mene, Zombija kako ovo izgovaram:

    Spoiler:

    Sad se osecam lakse.

    Igra je inace samo jedan zaista osrednji skirmish sistem oko kojeg nijedan zaista ozbiljan WHFB igrac nece da se bakce.
    Mene, koji nisam ozbiljan WHFB igrac ne zanima jer znam za druge bolje stvari koje rade isto (samo bolje).
    Toliko od mene.

    P.S.Long live WHFB 8ed + Swedish AC...Kings of War also...
    Toza
    Toza
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 243
    Join date : 2009-08-11
    Age : 38

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  Toza Sun Jul 19, 2015 8:49 pm

    Auuuu, sta li si sve rekao na moj racun Zombicak kad sam ti opisao sistem preko skajpa Smile

    Ali, salu na stranu, ovo nije whfb, ni pocemu sem po figurama, ali daje opravdanje da se skine prasina sa figurica, malo dofarbaju i eto, dok bi recimo za prelazak na warmachine morale nove da se kupuju (ps, kad cemo cryx vs menoth)....
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  MAXA Mon Jul 20, 2015 11:49 am

    Jel moze link za tu Kanadsku Eratu?
    saranac
    saranac
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 236
    Join date : 2009-08-12
    Age : 49
    Location : Divostin

    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  saranac Tue Jul 21, 2015 7:48 am


    Sponsored content


    Age of Sigmar? Empty Re: Age of Sigmar?

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 3:40 am