Jatacenje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia


+2
Dimco
Alf
6 posters

    Novi demoni

    Alf
    Alf
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 239
    Join date : 2010-03-18

    Novi demoni Empty Novi demoni

    Post  Alf Wed Feb 20, 2013 1:01 am

    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Dimco Wed Feb 20, 2013 1:49 am

    Tvoji modovani su mi bar tri puta lepši od ovih novih modela.
    MarkoQuas
    MarkoQuas
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 370
    Join date : 2012-01-31
    Age : 26
    Location : Kragujevac

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  MarkoQuas Sat Feb 23, 2013 5:57 pm

    Se meni cini il je izasla nova knjiga?
    Alf
    Alf
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 239
    Join date : 2010-03-18

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Alf Sat Feb 23, 2013 8:29 pm

    Tako je. Tacnije izlazi 2. marta. Bice zezanje Twisted Evil
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  kgkid Thu Feb 28, 2013 6:56 am

    https://imgur.com/a/Oulir#lZO64QE

    par strana iz knjige. :/
    Stavrogin
    Stavrogin
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 287
    Join date : 2009-08-10
    Age : 39
    Location : Topola

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Stavrogin Thu Feb 28, 2013 10:55 am

    LoL
    Nov nacin bacanj magija i tabela je poprilicno smesan, doduse vrlo jednostavan.
    Molis Boga da bacis 10+ na kockice, ako bacis manje od 10 predas partiju.

    I nov instability je smesan-bacis duple sestice-unit ti umre ili duple jedinice sve sto t ije umrlo u CC se vraca iz mrtvih.

    Mislim, kapiram ja onaj deo sa "zele da ucine demone manje stabilnima" ili slabijima, ili stagod, ali balans igre (armije) gde ti sve zavisi od jednog rola kockice je smesan.

    A daemonic giftovi koji su "plati koliko kockica bacas pa sta ti padne u ovoj partiji" me tek odusevljavaju.

    Ko bre pise ovu knjigu?

    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  kgkid Wed Apr 17, 2013 12:25 pm

    Evo nas, mesec dana nakon nove knjige, pa me zanima da čujem utiske sada, kada se to videlo i na stolu?

    Meni je ok da haos bude haotičan, ali ja to ne igram, pa mislim da je bolje da komentar stigne od nekog drugog.
    Alf
    Alf
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 239
    Join date : 2010-03-18

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Alf Thu Apr 18, 2013 1:24 pm

    Vidim da nema nikoga. Verovatno svi cekaju mene da se prvi obratim i otvorim diskusiju posto ih ja igram Cool.
    Pa nakon samo 2 ili 3 odigrane partije nemam jos formiranu sliku. Ipak nesto je ipak moglo da se dokuci.
    Ono sto je svima smetalo da ce mnogo stvari biti na random ispostavilo se da meni licno nista ne smeta (nisam stekao utisak ni da je smetalo protivnicima), cak je i izuzetno zabavno jer svakoj partiji daje potpuno drugi tok i pobedu moze da pretvori u poraz i obratno. Jedini nedostatak koji ja vidim i koji mi smeta je to sto pocetak partije traje dugo dok sve izrolam. Ipak mislim da ce i to ici znatno brze kada budem usao u semu.
    Idemo tim redom.

    Prvo rolam za magije. Magije su po meni porilicno dobre i nezgodne za sve moje protivnike ako prodju. Sto je jos bolje savrseno idu uz moju nurgle armju. Pojacavaju ili smanjuju tafnes, jacaju regeneraciju, jacaju otrovne napade. Ispostavilo se da dobro rade. Ono sto mislim da je dosta slabo to je signature spell. Jeste no AS ali ipak dosta retko dolazim u situaciju da iskoristim ovu magiju. GUO su potrebne ove ozbiljnije magije koje sam vec naveo a i heraldi su lev1. ne mogu da ih bace. Tako da njima skoro uvek ide snignature koji ne mogu da bace kada stignu u kontakt jer ipak tu im je i mesto. Ali ne mozes sve da imas. OK.
    Ono sto je apsolutano razocarenje za mene jeste lore attribute. Preterano uslova koje treba ispuniti za malu nagradu. Ipak najgore je to sto se lore attribut ispoljava samo za moje 3 magije a ne za sve sa liste. Pa kakav je to lore attribut? Ujedno ovo je i jedna od mojih najvecih zamerki na nova pravila.
    Sa druge strane malo mi smeta sto i Woc imaju iste spelove kao i demoni. Zar ih je toliko mrzelo? Onda me jos vise nervira to sto ako su liste iste zasto i ja nemam isti lore attribute!?? Totalna glupost.

    Drugo. Tabela za wids of magic mi je super zezanje i svidja mi se. Opet odlazi malo vise vremena ali sta da se radi. Bicu brzi.
    Sa druge strane nije toliko strasno. Na 2,3,4 je lose za mene a na 10,11,12 je dobro za mene. Na 7 je nista, a i na sve ostalo u vecini slucajeva.(osim kada igram protiv Vase Very Happy )5 lose za nurgla, 6 lose za cinca, 8 lose za korna i 9 lose za Slanesa. tako da kada se sve sabere i oduzme mislim da je ok, a da daje novu dimenziju igri i neizvesnost u svakom krugu.

    Trece. Giftovi. Secam se da su se pre magicni ajtemi cuvali u tajnosti dok se ne iskoriste prvi put. Evo sada novog trenda da je sve javno. Opet oduzima vreme pre partije ali sta da se radi, nesto na sta se tereba naviknuti. E sada, iako su rendom, opet, ipak ima doza taktike. I ovde treba dobro razmisliti. Npr. ako GUO ima 100 poena gifta sta vam valja rolati? Da li jedan od 75 ili jedan od 25 ili dva od 50? Zasto? Zato sto stvari koje mozete da uzmete kao 0, zaparvo da birate, nisu iste u razlicitim gift tabelama. To su uvek magicna oruzja tako da vam mozda treba mac koji pojacava WS,IN,S,i A za D3 ili ako imate neke velike modele ispred sebe mozda vam treba mac koji nanosi D3 rana. Opet i hereldi su tu. Jedan rol od 50 ili dva od 25. Zavsi protiv koga igrate i sta vam u tom trenutku treba. Jeste na rendom ali opet ne slazem se da nema taktike. Ima da se misli dobro. Ono sto fali, a mozda i ne, nisam siguran jeste neki vid dispel skrola ali to je manje bitno. Bitnije mi je to sto nepostoji ama bas nijedna magicna zastava. Postoji opcija da se nose ali nigde ih ne nadjo u kljizi tak da predpostavljam da su one iz BRBa te ja tako i igram. Koristim njih. Zaista je bezveze da Demoni nemaju neku paklenu zastavu iz njihovog demonskog relma. Truba.

    Opsta demonska pravila su mi takodje ok. Da ispare na dve 6 i da se vrate na dva 1 super zezanje. Da svako ima nesto vezano za svog bodga isto vrlo cool. Favorizovaje mono god armija, meni licno znate svi, ne samo da ide u prilog nego mi je takodje vrlo realno. Ja bih mozda to i pojacao nekom animoza rolm izmedju netrpeljivih frakcija ali ne pisem ja knjigu. Ako vec imaju heatred kad igraju jedni protiv drugih sto ne bi imali neku animozu kada igarju zajedno. Heraldski lokusi su takodje dobra stvar. Ne zanm samo dal su dobro izbalansirani. ETC se pokazati.

    Sto se konkretno mojih impresija tice one se iskljcivo vezuju za nurgle armiju kojom igram. Da budem iskren, ostale nisam ni procitao, jedino malo korna, tako da ovaj moj izzvestaj nema celinu. Iako je GUO osakacen za rane meni je bolji ovako. Jeftinije i ima mnogo vise opcija kojima moze da nastupi u partiji. -1 to hit za nurgla u CCu je nesto sto sam, moram priznati, uvek i prizeljkivao. Izuzetno nezgodna stvar za sve protivnke. Plus ako je T dobar i ako na to dodamo regeneraciju dosta teska armija za istrebljivanje. Beast of nurgle je izuzetan. I pre je bio ali sada moze da trazi i prihvata celendze. Izuzetno je koristn i moze dosta da izdrzi. Isto vazi i za muve. Jeste da su malo sporije ali T5 svaka po 3 rane i jos ako im se kupe otrovni napadi. Uz to su i skirmiseri. Nurglinzi su poskupeli i nemaju otrov ali imaju po 4 rane i napad vise. Sa -1 to hit i bez otrova mogu da se nose sa svakim ko ima WS3 kao i oni. Plegbereri su opet oni stari neugodni a sa heraldima se nikada ne zna sta mogu da zarolaju na gift tabeli.

    Eto to bi bilo onako nesto osnovno. Igramo daje pa ce mo videti. Ono sto je sigurno to je da sam zadovoljan i vise sam dobio no sto sam ocekivao.





    Cofius
    Cofius
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 530
    Join date : 2011-11-13
    Age : 38
    Location : Castle Drakenhof

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Cofius Mon Apr 22, 2013 9:55 pm

    Valjda ce kocka uciniti da ukrstimo maceve u skorije vreme (:
    Ono sto je najbitnije jeste to, da nova knjiga nije ucinila da izgubimo igraca jer su mu nova pravila pokvarila uzitak igranja sa armijom koji voli!
    Alf
    Alf
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 239
    Join date : 2010-03-18

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Alf Tue Apr 23, 2013 9:50 pm

    Auuuuu! Tek sada sam provalio, citajuci novu eratu, da sam igrao pogresno do sada.
    Rec je o Demonskoj tebeli koju rolam za winds of magic. Totalno je ludilo, jer sam upravo saznao da na roll 5, 6, 8 i 9 prvo rolam za SVE neprijateljske jedinice a tek potom za svoje i to UKOLIKO pripadaju odredjenom bogu ili nose negov mark. Dakle, nije kao sto sam je mislio do sada da pogadja samo one koji oznaceni u datom rolu bilo da su neprijatelji ili prijatelji.
    Ovo mnogo menja, jer sada ima znatno vise rolova kojima mogu opasno da zaprzim corbu.
    Videcemo kako ce to da se pokaze....
    Cofius
    Cofius
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 530
    Join date : 2011-11-13
    Age : 38
    Location : Castle Drakenhof

    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Cofius Tue Apr 23, 2013 9:58 pm

    kada sam citao ove nove erate i meni se ucinilo da si igrao pogresno (:
    Ovako je jos veci flaf Twisted Evil

    Sponsored content


    Novi demoni Empty Re: Novi demoni

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 8:32 am