Jatacenje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia


+8
playa
SirMichael
Alf
Dimco
Toza
killiox
MAXA
Stavrogin
12 posters

    Liga u Kragujevcu 2013

    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  kgkid Mon Oct 14, 2013 1:05 am

    Samo jedna primedba Maki.

    Mora da se maksimizuje broj modela u CC.
    Ne mora da se maksimizuje "frontidz" ako se time ne menja broj modela u CC. Ovo je relativno retka situacija kada je jedna jedinica blago "slajdovana" u odnosu na drugu, ali su svi modeli u CC. Onda ne moras da slajdujes da se modeli idealno poklope.

    Sve ostalo je na mestu. Hvala ti za mnoge od ovih primedbi, sad smo svi naucili mnogo... Narocito ono za mars+skiterlip+brass orb Mad  To je svima bar nekoliko puta izvedeno.

    Za zvono Dimco ZNA da prvi put zvoni jednom kockom? Shocked 

    Crying or Very sad Mad
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Mon Oct 14, 2013 2:00 am

    Da ne kopiram sad sve evo ovako na brzinu:

    Zvonio u prvoj rundi sa jednom kockom (dobio ono da se pomerim d6 inča, i pomerio se 1" jer nisam mogao dalje od moje jedinice), posle prve stalno sa 3 jer mi se tako dopada, a u jednom krugu zaboravio da zvonim.

    Slejvovi i panika u pravu si MOJA greška, povezao sam to što ne izazivaju paniku inače sa njihovom međusobnom potencijalnom panikom. Doduše nismo imali ovu situaciju i bio sam sve vreme stedfast na 10 tako da nisam nešto preterano ni razmišljao kad sam ti to odgovorio.

    Po pitanju pucanja snage 5+ na zvono ne znam šta je problem, pročitao sam ti pravilo na glas i to je ovo što si ti napisao, ovaj pendilum mislim da nisi ni bacao.

    Maksimizacija u CC mora ako može.

    Skiterlep može odakle i kako god oćeš dok je karakter u 12" od kastera, ne može samo seer koji jaše zvono i monk sa furnica da se teleportuju. Možeš da teleportuješ čak i karaktera koji je u CC kontaktu ili na primer beži. Karakter samo regularnim vrstama kretanjem ne može da izađe iz bell jedinice.

    Toliko
    TheMarko
    TheMarko
    Јатак
    Јатак


    Posts : 645
    Join date : 2009-08-10
    Age : 43
    Location : Nuln

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  TheMarko Mon Oct 14, 2013 7:27 am

    Q. Can I join characters to the units with the Screaming Bell/Plague
    Furnace? (p43 & p48)
    A. At deployment, characters can be deployed in the pushing
    unit and will become Unbreakable, but CANNOT LEAVE the unit as
    long as the Bell/Furnace is still there. Once the game is started,
    no characters can join the unit. In addition, with the Plague
    Furnace only characters that belong to Clan Pestilens may join
    the unit.

    Drugi FAQ eksplicitno kaze da ni skitterleap ne pomaze, mislio sam da je ovo dovljno, ali nacicu i quote i za to . . .

    WHFB ETC Rules Q&A
    Army specific > skaven
    27. Are you allowed to leave or join a Screaming Bell or its unit with Skitterleap?
    A. No.

    Sto se tice zvona - cini mi se da je prvo zvonjenje mrdalo SVE za po d6 inca . . . Ukoliko nije - izvinjavam se.

    Sto se tice penduluma, trazio si u knjizi i nasao any HIT - te nisam ni pokusavao, a FAQ lepo kaze change hit to shooting . . .
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Mon Oct 14, 2013 11:39 am

    Tamo kaže da nemožeš "voluntary" da napustiš Bell unit ovo je praktično "involuntary" jer Seer baca na njega magiju koja možda prođe, možda ne, možda bude irresistible tj. warlock se ništa ne pita. Plus što eksplicitno piše u opisu magije da možeš bilo kog karaktera 12" oko castera da teleportuješ čak i ako je u CC, što je po meni mnogo jači "odnos" nego odnos sa unbrakable zvonom.
    Ovo iz ETC pravila moram da proverim za to ne znam, moguće da su to eksplicitno uveli za ETC, ako je to tačno brass orb se seli u neku od ostalih jedinica.

    U mislim da samu u trećem krugu zvonio da se svi pomeraju D6 posle onog neuspelog charga sa slejvovima tako da definitivno nije prvi krug.
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Mon Oct 14, 2013 11:54 am

    U pravu si u "vanilla" Warhammeru može a po ETC varijanti pravila ne može... Suspect 
    U principu mi ne pravi neku razliku ali ću morati da se setim da stavim Brass orb na početku u drugi unit.

    Ima još nekih interesantnih korisnih i štetnih promena po ovim ETC Q&A za koje nisam znao:

    Ovo je npr baš surovo:
    Q: Can you direct the crack’s call through friendly units?
    A: Yes, as long as the unit is not in combat.

    I ovo je korisno:
    Q: Does a character on a Bell/Furnace change his troop type to Unique?
    A: Yes.

    Plus ovo:
    Q: Screaming Bell rolls a result that allows it to move. Can it wheel? Move half D6’’ to the side or rear? Must it spent the whole movement allowance? Can charged enemies react?
    A: Yes. Yes, but can’t charge. Yes, unless there is an obstruction. Yes.

    Ali zato top više ne puca kroz teren:
    Q: Does Warp-Lightning Cannon straight line hit only 1 model per rank? And the small template? Is it stopped by obstacles? Can it fire grapeshot?
    A: Yes. The small template can hit more than one model per rank but it cannot hit models already hit by the line. Yes, and no small template is placed in such cases. No
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  kgkid Mon Oct 14, 2013 12:08 pm

    Dimco wrote:Tamo kaže da nemožeš "voluntary" da napustiš Bell unit ovo je praktično "involuntary" jer Seer baca na njega magiju koja možda prođe, možda ne, možda bude irresistible tj. warlock se ništa ne pita. Plus što eksplicitno piše u opisu magije da možeš bilo kog karaktera 12" oko castera da teleportuješ čak i ako je u CC, što je po meni mnogo jači "odnos" nego odnos sa unbrakable zvonom.
    Ovo iz ETC pravila moram da proverim za to ne znam, moguće da su to eksplicitno uveli za ETC, ako je to tačno brass orb se seli u neku od ostalih jedinica.

    U mislim da samu u trećem krugu zvonio da se svi pomeraju D6 posle onog neuspelog charga sa slejvovima tako da definitivno nije prvi krug.
    Poslednji citat je iz ETC FAQ, što je za nas zvaničan dokument.

    TheMarko wrote:WHFB ETC Rules Q&A
    Army specific > skaven
    27. Are you allowed to leave or join a Screaming Bell or its unit with Skitterleap?
    A. No.
    To je najjači "odnos". Jače ne biva.

    A što se tiče CC, nije CC jači od specijalnog pravila, što samim tim znači, a i potvrđeno je pomenutim FAQ dokumentima, da NE MOŽEŠ da tog warplock inžinjera skiterlipuješ IKAD i UOPŠTE, što bitno menja rezultate mnogih prethodnih mečeva.
    Takođe, ako je inžinjer marširao, pa ga ti skiterlipuješ (jer je bio u jedinic pored, npr.) on NE MOŽE da baci brass orb. TJ. ako hoćeš da koristiš Brass Orb ili Doom Rocket armija mora da hoda vrlo polagano.

    Ponavljam, niko od nas nije nepogrešiv, svi grešimo, ali kad ti neko argumentovano ukaže na grešku: izviniš se, naučiš pravila i ne nastavljaš sa raspravom.

    Brate, samo u ligaškom delu potvrđeni problemi:
    Skirmišeri Džezeli
    move and fire džezeli
    Skiterlip
    marš i brass orb
    pucanje u pacovčiće
    panike od slejvova
    magije u zvono
    karakteri deployed sa jedinicom u kojoj je zvono
    ...
    verujem da ima još?

    Staro da ne pominjemo.

    Warseer NIJE izvor pouzdanih informacija.

    Nije problem u greškama. Problem je u tome što se raspravljaš čak i kada neko nađr u TVOJOJ knjizi i tvojim FAQ dokumentima da nisi u pravu.

    A trebalo je da ti to pročitaš i ispričaš nama.

    Molim te, prouči sve te papire još jedared.
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Mon Oct 14, 2013 12:23 pm

    Skirmišeri Džezeli                            -        pogrešio i ispravio u sledećem meču
    move and fire džezeli                       -       ovo nisam nikad uradio
    Skiterlip                                            -       moja greška, ovaj ETC F&Q nisam ni znao da postoji, a raspravljam sam se jer sam video nekoliko lista na ETC-u koje su ovo radile + sve ne ETC liste, plus kao što sam naveo nisam koristo ni pozitivne stvari koje mi ovaj F&Q omogućava jer nisam za isti znao
    marš i brass orb                               -       ovo ne razumem zašto ne može marš i brass orb?
    pucanje u pacovčiće                         -      pogrešio, proverio pravilo i ispravio istog momenta
    panike od slejvova                            -      pogrešio ali se nikad nije desilo tokom meča
    magije u zvono                                 -      ne razumem šta je problem ovde
    karakteri deployed sa jedinicom u kojoj je zvono                  takođe ne znam šta je problem, nikad niko nije napuštao Bell osim warlocka uz pomoć skitterlipa što smo razjasnili gore

    Kao što kažeš bilo je i drugih stvari ali sve što je utvrđeno kao tačno ili netačno je nakon toga korišćeno pravilno.

    Takođe kad god mislim da sam u pravu ja ću da se raspravljam dok mi se eksplicitno dokaže suprotno, i to se ne odnosi samo na warhammer. king
    TheMarko
    TheMarko
    Јатак
    Јатак


    Posts : 645
    Join date : 2009-08-10
    Age : 43
    Location : Nuln

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  TheMarko Mon Oct 14, 2013 6:37 pm

    Dimco wrote:Skirmišeri Džezeli                            -        pogrešio i ispravio u sledećem meču
    move and fire džezeli                       -       ovo nisam nikad uradio - a nije da nisi 'teo posle D6 inca movementa od zvona
    Skiterlip                                            -       moja greška, ovaj ETC F&Q nisam ni znao da postoji, a raspravljam sam se jer sam video nekoliko lista na ETC-u koje su ovo radile + sve ne ETC liste, plus kao što sam naveo nisam koristo ni pozitivne stvari koje mi ovaj F&Q omogućava jer nisam za isti znao
    marš i brass orb                               -       ovo ne razumem zašto ne može marš i brass orb? - Ne moze mars i pucanje nikad i nikome . . . - osim nekim pacovskim specijalcima mozda
    pucanje u pacovčiće                         -      pogrešio, proverio pravilo i ispravio istog momenta
    panike od slejvova                            -      pogrešio ali se nikad nije desilo tokom meča
    magije u zvono                                 -      ne razumem šta je problem ovde - problem je sto si tumacio pravilo kako je napisano bez oficijalnog GW FAQ-a, i igraci koje si konsultovao da procene da li si u pravu (u mom slucaju Danko), procitali su i rekli bilo kakav hit snage 5+. Nije na drugima da apdejtuju pacovsku knjigu, vec na tebi.
    karakteri deployed sa jedinicom u kojoj je zvono                  takođe ne znam šta je problem, nikad niko nije napuštao Bell osim warlocka uz pomoć skitterlipa što smo razjasnili gore - u svakoj ligaskoj partiji . . . po jednom bar . . .

    Kao što kažeš bilo je i drugih stvari ali sve što je utvrđeno kao tačno ili netačno je nakon toga korišćeno pravilno.

    Takođe kad god mislim da sam u pravu ja ću da se raspravljam dok mi se eksplicitno dokaže suprotno, i to se ne odnosi samo na warhammer. king
    study 
    playa
    playa
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 44
    Join date : 2009-08-30

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  playa Sat Oct 19, 2013 8:40 pm

    Danko vs MarkoQuas
    1404:636
    razlika 768
    15:5
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Sat Oct 19, 2013 10:21 pm

    Ser Žile vs. Dimco
    160 : 2625 (+2465)
    0 : 20

    Hajlajt meča: Pacovski top ubija generala, BSB-a i nekoliko viteza jednim pucanjem. Shocked 
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Mon Oct 21, 2013 5:08 pm

    Ako je neko raspoložen za ligaški meč, neko veče tokom nedelje kod mene nek se javi. Ovo se pre svega odnosi na Danka, Alfa i goblina Quasa. Razz
    playa
    playa
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 44
    Join date : 2009-08-30

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  playa Fri Nov 01, 2013 12:51 am

    Uglavili smo ligasku partiju i oprobali novi sto.

    Moram da priznam, pacovima domaci teren nikako nije odgovarao. Mislim da je u pitanju klasicna klaustrofobija i totalno su zaboravili kako se bacaju kockice.

    Elem, kraj je bio
    1467-903=564 (ako sam pravilo preracunao, to je 13-7) za Elfove.

    Da me kocka nije terala kao luda (tj. da je Dimco bacio bar blizu prosecka), smeo bih da kukam sto Seer ne daje poene kada umre zato sto je zvono ostalo na jednoj rani. Ovako... 13-7 i cutim Wink
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Fri Nov 01, 2013 1:11 am

    Pod jedan da uplatiš loto. Very Happy
    Pod dva sad sam proverio ovo za Seer-a da se nisam zajebao i uredu je: "No points for the Seer while the Bell is alive -- you have to kill both rider and mount to get any VPs." - Dobija se 100VP za generala.
    Pod tri one magije što testiraju leadership kad bacaš na zvono. Dok je i jedan model u jedinici živ uzima se njegov ledership (tj. najveći kad ih ima više različitih), ako zvono ostane samo ima leadership 0, ali ima ward save 2+ od magija (4+ ward i magic resistance 2).
    playa
    playa
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 44
    Join date : 2009-08-30

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  playa Fri Nov 01, 2013 1:12 am

    Full OK, bas sam tako i racunao i bas smo tako i igrali, tj. nije prosla ni jedna magija za taj test
    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  kgkid Fri Nov 01, 2013 9:39 am

    Znači:
    Danku fali još partija protiv Miće.
    Filipu protiv Makija.
    Đoletu protiv Kvasa i Alfa.
    Meni protiv Makija i Alfa.

    Najproblematičniji u ovom trenutku su: Mića i Alf sa samo 3 odigrane partije.
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Fri Nov 01, 2013 12:00 pm

    kgkid wrote:Znači:
    Danku fali još partija protiv Miće.
    Filipu protiv Makija.
    Đoletu protiv Kvasa i Alfa.
    Meni protiv Makija i Alfa.

    Najproblematičniji u ovom trenutku su: Mića i Alf sa samo 3 odigrane partije.
    Ja sam raspoložen da odigram danas popodne protiv Alfa ako je slobodan. Predopostavljam da Kvas ne može zbog škole.
    MarkoQuas
    MarkoQuas
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 370
    Join date : 2012-01-31
    Age : 26
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  MarkoQuas Fri Nov 01, 2013 2:01 pm

    ja zapravo vrlo verovatno mogu danas, poslacu ti poruku
    Alf
    Alf
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 239
    Join date : 2010-03-18

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Alf Fri Nov 01, 2013 2:20 pm

    Zapravo nije toliko kriticno jer smo Mica i ja odigrali medjusobno ali izgleda smo zaboravili da prijavimo.
    Mica 1302
    Alf 409
    Razlika 893 za Micu tj. Mica-Alf 15-5.
    Tako da i nas dvojica imamo po 4 meca. Meni fali jos Darko, Kvas i Djole.
    TheMarko
    TheMarko
    Јатак
    Јатак


    Posts : 645
    Join date : 2009-08-10
    Age : 43
    Location : Nuln

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  TheMarko Fri Nov 01, 2013 7:00 pm

    Mene fale Mica, Cofius i Darko . . .

    Al' mi trenutno malo vise fale dogovori oko Jatacenja . . . posetite i taj podforum . . .
    Dimco
    Dimco
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 430
    Join date : 2012-02-26
    Age : 44
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Dimco Fri Nov 01, 2013 7:20 pm

    Upravo odigrah sa goblinom Kvasom ligaški meč. Naplato sam orkovima sve što nisam juče vilenjacima. Nijedan zelenokožac se nije vratio iz podzemlja. Evil or Very Mad 

    Dimco - Kvas
    2600 - 383
    20 - 0
    MarkoQuas
    MarkoQuas
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 370
    Join date : 2012-01-31
    Age : 26
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  MarkoQuas Fri Nov 01, 2013 7:23 pm

    Taman i ja da stavim. Jebiga, slejvovi, pacovi, tako to.. Smile
    Alf
    Alf
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 239
    Join date : 2010-03-18

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Alf Sat Nov 09, 2013 12:07 pm

    Tokom protekle nedelje odigran je jos jedan ligaski mec u pacovkim lagumima...
    Djole 906
    Alf 1273
    Razlika 367 za Alfa tj. Djole-Alf 8-12.

    Meni fali jos Darko i Kvas dok mislim da je Djole odigrao sve partije.
    MarkoQuas
    MarkoQuas
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 370
    Join date : 2012-01-31
    Age : 26
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  MarkoQuas Sat Nov 09, 2013 2:32 pm

    Ti i ja mozemo sutra?
    MAXA
    MAXA
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 263
    Join date : 2013-06-06
    Age : 52
    Location : Kragujevac

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  MAXA Mon Nov 11, 2013 10:19 am

    Mislim da je Djole sada obezbedio prvo mesto, tako da 
    "koristim ovu priliku da mu u svoje lično i u ime Comtrade ITSS Deliverija čestitam na pobedi i poželim puno sreće u daljim takmičenjima i životu uopšte"
    cheers cheers cheers
    Cofius
    Cofius
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 530
    Join date : 2011-11-13
    Age : 38
    Location : Castle Drakenhof

    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Cofius Mon Nov 11, 2013 12:26 pm

    Cestitke Djoletu na osvojenoj ligi, i nadam se da je dosta naucio o svojoj armiji i da ce ubuduce manje da nas vara sa istom Twisted Evil 

    Sponsored content


    Liga u Kragujevcu 2013 - Page 5 Empty Re: Liga u Kragujevcu 2013

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 4:48 pm