Jatacenje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jatacenje

Wargaming community of Kragujevac, Serbia


2 posters

    Diskusija o novim vampirima

    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Diskusija o novim vampirima Empty Diskusija o novim vampirima

    Post  kgkid Thu Jan 19, 2012 1:10 pm

    Nist.
    Ne znam da li si procitao knjigu.
    Izuzev par kul stvari koje s vratili-Blood Dragon fora sa uvecanim WS ali mora da chalenguje, Strigoi lord i jos par sitnih zanimljivih tematskih stvari, meni se knjiga uglavnom ne dopada.
    Banshee koja vristi, lord koji vristi i lordov konj koji vriste su...smor u najmanju ruku.
    I najverovatnije cesta pojava na turnirima u buducnosti.
    Mislim zamisli lorda koji vristi 2d6+3, pa konj vristi 2d6+6 na Ld...uzas
    Imam problema da objasnim Vasi da Hexwraithovi nisu toliko strasni koliko se on plasi.
    Procitao pravila, konsultovao na forumima i skapirao sam da su oni vise strasni (i strasno deluju nego sto su funkcionalni)-no, vreme ce pokazati.

    Licno mislim da za 30 poena po modelu, laka eteralna konjica, koja ima magicne i zapaljive udarce sa "No Armor Save", koja moze da proseta kroz jedinice i koja nanosi udarac snage 5 po modelu koji prodje kroz protivnicku jedinicu, nikako ne moze da se smatra bezazlenom. za 300 poena ima ih 10, a za ETC 450 max poena imas svih 15 modela. Posto su laka konjica, muzicar im nije neophodan, a kako neces same da ih saljes u CC nisu im neophodni ni sampion ni zastava, mada moze i da se zrtvuje model za FCG.

    Da bi ih unistio moras da rodis mecku da ih ucardzujes, a onda niko nema dovoljno magicnih napada da ih ugrozi. Sa druge strane, redovi, FCG i NoASv im daje da protivnici ne mogu da ih elimisu ni preko CR.

    Dakle, imas skoro neunistivih i oporavljivih 300 do 400 poena koji idu naokolo i seju smrt, love masine i generalno razvaljuju? Ukoliko ovo smatramo slabim, postavlja se pitanje kakav je ostatak te armije... Very Happy
    Stavrogin
    Stavrogin
    'ајдук
    'ајдук


    Posts : 287
    Join date : 2009-08-10
    Age : 39
    Location : Topola

    Diskusija o novim vampirima Empty Re: Diskusija o novim vampirima

    Post  Stavrogin Thu Jan 19, 2012 3:41 pm

    300pts-10 modela po unitu max po knjizi.
    Verujem da ce ETC, kao i obicno, uskoro da izbaci svoj review knjige i ogranicenje broja ethereal modela/jedinica.
    Oni i nemaju muzicara ni zastavu, sampion im je jedina opcija.

    Nisam rekao bezazlena (ipak izazivaju teror), samo da mislim da nece biti toliko strasni kolikim ih svi prave (u 40k dark eldari imaju stvar koja radi to isto) jer su izvesne stvari ogranicene.
    Hexwraithovi nanose dmg ako prolaze kroz unengaged units za vreme remaining moves faze, ali ne mogu da zavrse move blize od 1" od jedinice-pravila ne dozvoljavaju slingovanje. Void raven bomber kod dark eldara je imao isti problem-morao je da se nadje na oko 6-9" razdaljine da bi mogao da prodje kroz unit-pod uslovom da unit nema nikakav screen niti bilo kakav unit sa strane/iza da bi to radio.

    Druga stvar, sam CC.
    Recima da njih 10 udari u unit...neceg sto ima WS3 T3 i nikakve opcije da vrati.
    Na prosek ce naneti...3.5 rane
    Ako je T4-2.5 rane.
    Onda ce da crumbluje jer nema nikakvu statiku.


    Jednostavno ne smatram da ce oni biti toliki problem.

    Ono sto mislim da ce biti problem je
    1-novi centerpiece armije koji dodaje +1 po krugu na regeneraciju undeadovima u 2d6 inca, a udara neprijatelje
    2-Death Shriek x2 + banshee howl x2 u armiji-2d6+4, 2d6+6, 2d6+2 i 2d6+2 napad na Ld no AS, plus sto lord moze imati opciju da jase terorghaista pa ti to dodje letecih 2d6+4, 2d6+6 sa -1LD
    3-Novi, uhranjeni zombiji (i pojeftinjeni skeleti) koji sada imaju zastavu, muzicara i mogu da ubace corpse cart i necromansera unutra
    4-gomila bound augment spelova u armiji

    A ono sto mi se svidja...

    Po nekoliko sitnica, bloodline power i itema koji podsecaju na stare bloodlineove.
    Vracanje dire wolfova iz 6ed.
    Konacno pojasnjenje da black knightovi nemaju -1M zbog bardinga-o ovome se prepiralo godinama.
    Nov monstruous infantry-ideja, ne modeli, bilo bi extra kada bi neko prodavao pakovanje franken cudovista.
    Nov Zombi zmaj-bio je i red da mu dignu toughness na 6.

    kgkid
    kgkid
    Харамбаша
    Харамбаша


    Posts : 1392
    Join date : 2009-08-10
    Age : 49
    Location : Kazad Gorl

    Diskusija o novim vampirima Empty Re: Diskusija o novim vampirima

    Post  kgkid Sat Jan 21, 2012 2:13 pm

    Nova baza sa VC izašla na arromanche... Ako neko hoće, može da uzme i od mene.

    Sponsored content


    Diskusija o novim vampirima Empty Re: Diskusija o novim vampirima

    Post  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:51 pm